47-letni braniewianin odpowie za kradzież roweru

2022-05-09 9:28

Kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności grozi 47-letniemu mieszkańcowi Braniewa, który zdecydował się zabrać cudzą własność. Z ustaleń kryminalnych wynika, że mężczyzna ukradł rower o wartości 1500 złotych. Policjanci apelują do wszystkich właścicieli jednośladów o odpowiednie zabezpieczenie swoich rowerów.

Na początku maja policjanci zostali powiadomieni o kradzieży. Pokrzywdzony relacjonował wówczas, że ktoś zabrał jego rower, który pozostawił w okolicy jednego z miejscowych sklepów. Straty oszacowano na 1,5 tys., a sprawą zajęli się kryminalni. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego policjanci ustalili personalia sprawcy i kilka dni później zatrzymali podejrzanego.

47-latek usłyszał zarzut kradzieży, do którego się przyznał. Teraz będzie musiał ponieść konsekwencje swojego zachowania. Za popełnione przestępstwo grozi mu teraz kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Zapewne każdy z nas zna przysłowie „okazja czyni złodzieja”. Przestępcy wykorzystują nasz moment nieuwagi, pośpiech, czy roztargnienie i bogacą się o naszą własność. Pozostawienie roweru na tzw. „chwilkę”, zapominając o jakimkolwiek zabezpieczeniu jednośladu, to sytuacja, z której na pewno skorzysta złodziej.

opr. as

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE