maseczka ochronna

i

Autor: www.pixabay.com 5000 sztuk maseczek ochronnych w walce z pandemią

Więźniowie z Braniewa złapali za igłę i nitkę i uszyli maseczki ochronne

2020-12-23 11:21

Areszt Śledczy w Elblągu z OZ w Braniewie wspólnie z Aresztem Śledczym w Gdańsku w ramach akcji Resort Sprawiedliwości Pomaga przekazał 5000 maseczek ochronnych dla instytucji pomocowych oraz gmin. Maseczki uszyli osadzeni przebywający w obu placówkach.

W związku z rosnącym zapotrzebowaniem instytucji pomocowych na środki ochrony osobistej w walce z COVID-19 nie tylko wzmożono wysiłki związane z produkcją maseczek, ale również jednostki penitencjarne Okręgu Gdańskiego: AŚ w Elblągu i AŚ w Gdańsku nawiązały w tym zakresie współpracę.

Wspólna inicjatywa okazała się bardzo owocna, gdyż ostatecznie przekazano 5000 maseczek ochronnych dla Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Elblągu, w tym Domom Pomocy Społecznej w Tolkmicku, Rangórach i Władysławowie), Oddziału Rejonowego PCK w Elblągu, Oratorium Św. Jana Bosko w Tolkmicku, Gminie Markusy, w tym Ochotniczej Straży Pożarnej w Zwierznie, Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej i seniorom z terenu gminy - mówi mjr Anna Downar z AŚ w Elblągu.

Przekazane środki ochronne zostały uszyte w ramach programów readaptacji społecznej: „Szycie to Życie”, „Na Zdrowie” i „Zakneblowani”. Są to programy profilaktyki, przygotowane przez funkcjonariuszy SW w zakresie zapobiegania, przeciwdziałania i zwalczania chorób zakaźnych, w tym COVID-19. Głównie jednak są to programy pomocowe, w których kładzie się nacisk na wzmacnianie poczucia współodpowiedzialności społecznej u osadzonych, wspieranie innych, poczucie bycia potrzebnym, oraz empatię - zachowań i uczuć szczególnie ważnych w dobie epidemii, gdzie bezinteresowna pomoc jest bezcenna.

Nie maseczki, nie przyłbice. Zobaczcie, co wymyślili Kanadyjczycy

QUIZ. Popularne skróty. Niby znasz je wszystkie, ale czy wiesz, jak je poprawnie rozwinąć?

Pytanie 1 z 15
Co oznacza skrót GIF?