56-letni mieszkaniec powiatu braniewskiego znęcał się nad swoją partnerką

i

Autor: www.pixabay.com Sprawca przemocy domowej został aresztowany.

56-letni mieszkaniec powiatu braniewskiego znęcał się nad swoją partnerką

2022-09-27 6:58

Najbliższe trzy miesiące spędzi w więziennej celi 56-letni mieszkaniec powiatu braniewskiego, który znęcał się nad swoją partnerką. Mężczyzna wszczynał awantury, podczas których bił i kopał pokrzywdzoną, a także groził jej pozbawieniem życia.

To tylko jeden z ostatnich przykładów. Braniewscy policjanci zostali powiadomieni o domowej awanturze na terenie jednej z miejscowości powiatu braniewskiego. W trakcie odtwarzania przebiegu całego zajścia funkcjonariusze ustalili, iż zgłaszająca jest ofiarą przemocy domowej. Policjanci wiedzieli, że jedynym sposobem na zapewnienie bezpieczeństwa kobiecie jest odseparowanie agresora. Tak też się stało.

Agresor został zatrzymany

Tego samego dnia kryminalni zatrzymali 56-latka, którego następnie doprowadzono do policyjnej celi. Tuż po tym policjanci przystąpili do dalszego gromadzenia dowodów. Wytężona praca funkcjonariuszy z Pieniężna i Braniewa doprowadziła do przedstawienia podejrzanemu zarzutu znęcania się nad partnerką.

Bił i kopał partnerkę

Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że 56-latek bił i kopał partnerkę, groził jej także pozbawieniem życia. Do takich zachowań dochodziło w trakcie awantur, które wszczynał. W piątek (23.09.2022r.) sąd przychylił się do wniosku prokuratora oraz policjantów i zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na okres trzech miesięcy. Czynności w tej sprawie trwają. Za przestępstwo znęcania się nad osobą najbliższą kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Policyjny pościg okiem kamery. Tak z bandziorami walczą polskie służby