9 brygada z Braniewa otrzyma nowe czołgi

i

Autor: arch. 9BBKPanc. To już oficjalna informacja.

9 brygada z Braniewa otrzyma nowe czołgi

2022-10-17 6:54

Do 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej trafią jedne z najnowocześniejszych obecnie czołgów na świecie: koreańskie K2 Black Panther – ogłosił w Braniewie minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Mariusz Błaszczak odwiedził Braniewo w sobotę, 15.10.2022 roku podczas pikniku wojskowego, który odbył się w Amfiteatrze Miejskim pod hasłem „Nowoczesne wojsko- bezpieczna Ojczyzna”. Było to kolejne spotkanie z tego cyklu, w ramach którego minister wizytuje garnizony, w których powstają nowe jednostki wojskowe i te do których trafia nowoczesny sprzęt wojskowy.

Zamiast PT_91 będą K2

W Braniewie minister Mariusz Błaszczak zapowiedział, że do miejscowej brygady trafią jedne z najnowocześniejszych obecnie czołgów na świecie: południowokoreańskie K2 Black Panther.

- Żyjemy w trudnych czasach. Rosja zaatakowała Ukrainę, próbuje odtworzyć imperium. Takie próby były zawsze groźne dla Polski. Naszym zadaniem jest niedopuszczenie do tego, żeby wojna doszła do Polski. Odstraszamy przeciwnika, dlatego budujemy silne Wojsko Polskie, a silne wojsko musi być liczne posiadać nowoczesną broń – mówił w Braniewie minister Mariusz Błaszczak.

Minister dodał, że czołgi K-2, które trafią do 16 DZ, w ramach której funkcjonuje 9BBKPanc. będą świetnie współpracować z czołgami Abrams, będącymi na wyposażeniu 18 Dywizji Zmechanizowanej.

- W tym rejonie kraju lżejsze czołgi będą bardziej odpowiednie i będą stanowiły świetną broń, która będzie odstraszać agresora – dodał minister.

Obecnie podstawowym wyposażeniem 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej są czołgi PT-91 zwane „Twardymi”.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

EXPRESS BIEDRZYCKIEJ gen. Mirosław Różański o rosyjskiej armii
Sonda
Czy motocykliści jeżdżą bezpiecznie?