Bieg Pamięci 2020 w Braniewie. Mimo wielu przeciwności frekwencja dopisała [ZDJĘCIA]

2020-10-19 6:19

W miniony weekend w Braniewie odbył się Bieg ku Pamięci Jana Pawła II. Mimo że pogoda nie była zachęcająca, frekwencja dopisała. Jedna grupa uczestników pokonała 15 km na trasie z Fromborka do Braniewa. Druga wystartowała ulicami Braniewa w biegu rodzinnym na trasie 1 km, a trzecia grupa pokonała 100 km rowerem.

Bieg Pamięci 2020 w Braniewie. Wielki Polak inspiruje nawet 15 lat po swojej śmierci

Braniewski Bieg Pamięci to wydarzenie, które wpisało się na stałe w kalendarz miejskich imprez. W tym roku, mimo pandemii koronawirusa oraz niezbyt sprzyjającej pogodzie, frekwencja dopisała.

Najmłodszy uczestnik Biegu Pamięci jechał w wózku dziecięcym. Pozostali biegali sami albo chodzili z kijkami. Najwytrwalsi okazali się uczestnicy 15-sto kilometrowego biegu z Fromborka do Braniewa i 100-kilometrowego rajdu rowerowego z Braniewa do Elbląga i z powrotem.

Na zakończenie Biegu Pamięci wszyscy uczestnicy spotkali się w braniewskim amfiteatrze, gdzie tradycyjnie odśpiewano "Barkę" ulubioną przez Jana Pawła II.

Wojciech Pszoniak - nie żyje
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE