Bohaterski  szeregowy uratował babcię z płonącego domu

i

Autor: 43 blp Bohaterski szeregowy uratował babcię z płonącego domu

Bohaterski szeregowy uratował babcię z płonącego domu

2021-06-04 10:36

Zawsze gotowi, zawsze blisko — słowa te na stałe wpisały się w codzienną służbę żołnierzy WOT. Doskonale wie o tym szer. Paweł Jaroń z 43 Batalionu Lekkiej Piechoty w Braniewie, który w bohaterski sposób uratował swoją babcię z płomieni palącego się budynku. Do nieszczęśliwego zdarzenia doszło w Ornecie.

— To było tak, że ja już spałem, nagle mama zobaczyła przez okno dużo dymu i telefon od babci, iż w jej mieszkaniu doszło do pożaru. Nie tracąc ani chwili dłużej pobiegłem wraz z tatą do budynku, który znajduje się około 8 metrów od mojego domu. Gdy wpadliśmy do środka było wielkie zadymienie, a sąsiad babci starał się gasić płomienie za pomocą miski i butelek, ja z tatą próbowaliśmy się dostać do babci na poddasze (budynek 2 piętrowy wielorodzinny o niebezpiecznej zabudowie zawartej). Gdy dostaliśmy się do środka pierwszym zadaniem była ewakuacja babci, która bała się wyjść gdyż płomień był duży dochodził do drzwi od jej mieszkania — relacjonuje Paweł Jaroń. — Babcia wyszła szybko na dwór, a ja przez ten czas próbowałem stłumić ogień do momentu, gdy tata nie wyszedł z mieszkania z ciepłą odzieżą babci. Następnie przeprowadziliśmy sprawną ewakuację pozostałych mieszkańców budynku.

Akcja ratowniczo-gaśnicza trwała 5 godzin, uczestniczyło w niej 13 zastępów straży pożarnej.

— Paweł Jaroń jest członkiem OSP Orneta. W styczniu br. w Braniewie złożył przysięgę wojskową, podczas której z rąk Dowódcy 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej, odebrał list gratulacyjny za wyniki uzyskane podczas szkolenia podstawowego. Bohaterski czyn terytorialsa świadczy o odpowiedzialności i pamięci o żołnierskim etosie służby ojczyźnie oraz lokalnej społeczności — dodaje ppor. Anna Szczepańska z 43 blp.

Staropolska tradycja przystrajania wsi na Boże Ciało
Sonda
Polska. Czy kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny być wyższe?