Braniewianin wyróżniony  prestiżową nagrodą filmową

i

Autor: arch. prywatne A. Sokół Ekipa filmu "Mój brat rybak": Emil Siennicki (aktor) i Alicja Sokół (reżyser). Obydwoje z Braniewa.

Braniewianin wyróżniony prestiżową nagrodą filmową

2022-11-10 7:39

Emil Siennicki z Braniewa został wyróżniony prestiżową nagrodą im. Jana Machulskiego w kategorii najlepszy aktor. Nagrodę otrzymał za rolę w filmie „Mój brat rybak”, wyreżyserowanym przez braniewiankę Alicję Sokół.

Emil Siennicki z Braniewa został wyróżniony prestiżową nagrodą im. Jana Machulskiego w kategorii najlepszy aktor. Nagrodę otrzymał za rolę w filmie „Mój brat rybak”, wyreżyserowanym przez braniewiankę Alicję Sokół. Emil Siennicki wystąpił przed kamerą po raz pierwszy w życiu, a do nagrody nominowany był w wraz z zawodowymi aktorami polskimi.

„Mój brat rybak”

Przypomnijmy, że film „Mój brat rybak” zdobył w 2021 roku nagrodę 46 Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za najlepszy film krótkometrażowy. To historia o dwóch braciach, którzy w trudnych okolicznościach próbują znaleźć wspólny język. Zdjęcia do filmu kręcono w Nowej Pasłęce. Emil Siennicki zagrał w tym filmie wraz ze swoim bratem i ojcem.

Nagrody im. Jana Machulskiego

Nagrody im. Jana Machulskiego to bezprecedensowy projekt w obszarze kina krótkometrażowego w Polsce. Jego celem jest nagradzanie najzdolniejszych młodych twórców reprezentujących różne profesje filmowe, a także skierowanie uwagi na rzadziej doceniane rodzaje filmowe, takie jak dokument i animacja.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

M jak miłość. Jagoda dla Tadeusza zmieni wygląd! Przejmie też firmę Kiemlicza
Sonda
Czy uważasz, że Paulina Smaszcz miała rację, atakując Izabelę Janachowską?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE