Braniewianin wyróżniony  prestiżową nagrodą filmową

i

Autor: arch. prywatne A. Sokół Ekipa filmu "Mój brat rybak": Emil Siennicki (aktor) i Alicja Sokół (reżyser). Obydwoje z Braniewa.

Braniewianin wyróżniony prestiżową nagrodą filmową

2022-11-10 7:39

Emil Siennicki z Braniewa został wyróżniony prestiżową nagrodą im. Jana Machulskiego w kategorii najlepszy aktor. Nagrodę otrzymał za rolę w filmie „Mój brat rybak”, wyreżyserowanym przez braniewiankę Alicję Sokół.

Emil Siennicki z Braniewa został wyróżniony prestiżową nagrodą im. Jana Machulskiego w kategorii najlepszy aktor. Nagrodę otrzymał za rolę w filmie „Mój brat rybak”, wyreżyserowanym przez braniewiankę Alicję Sokół. Emil Siennicki wystąpił przed kamerą po raz pierwszy w życiu, a do nagrody nominowany był w wraz z zawodowymi aktorami polskimi.

„Mój brat rybak”

Przypomnijmy, że film „Mój brat rybak” zdobył w 2021 roku nagrodę 46 Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za najlepszy film krótkometrażowy. To historia o dwóch braciach, którzy w trudnych okolicznościach próbują znaleźć wspólny język. Zdjęcia do filmu kręcono w Nowej Pasłęce. Emil Siennicki zagrał w tym filmie wraz ze swoim bratem i ojcem.

Nagrody im. Jana Machulskiego

Nagrody im. Jana Machulskiego to bezprecedensowy projekt w obszarze kina krótkometrażowego w Polsce. Jego celem jest nagradzanie najzdolniejszych młodych twórców reprezentujących różne profesje filmowe, a także skierowanie uwagi na rzadziej doceniane rodzaje filmowe, takie jak dokument i animacja.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

M jak miłość. Jagoda dla Tadeusza zmieni wygląd! Przejmie też firmę Kiemlicza
Sonda
Czy uważasz, że Paulina Smaszcz miała rację, atakując Izabelę Janachowską?