Braniewo inwestuje w energię odnawialną

i

Autor: fanpejdż Tomasz Sielicki - burmistrz Braniewa Braniewo inwestuje w energię odnawialną

Braniewo inwestuje w energię odnawialną

2022-10-14 12:27

Braniewo chce obniżyć koszty energii. Władze miasta zawarły umowę z jedną z firm na instalację paneli fotowoltaicznych na krytym basenie miejskim

Choć jesień i sezon grzewczy dopiero co się rozpoczęły, to już wielu zdarzyły przyprawić o poważny ból głowy. Dotyczy to nie tylko indywidualnych odbiorców, ale również jednostek samorządu terytorialnego. 

- W związku z powyższym jeszcze bardziej uzasadnione jest aktywne szukanie sposobów na obniżenie kosztów energii. W tym celu przychylnym okiem warto spojrzeć zwłaszcza na źródła energii odnawialnej. Tak się składa, że w Braniewie nie tylko spoglądamy w jej kierunku, ale w nią inwestujemy - mówi Tomasz Sielicki, burmistrz Braniewa.

Władze miasta zawarły umowę z jedną z firm na instalację paneli fotowoltaicznych na krytym basenie miejskim. Mają one zapewnić ok. 25% całego zapotrzebowania basenu na energię elektryczną. Panele będą miały moc 49 KWp.

- To jeszcze nie koniec, bowiem w planach mamy zwiększenie mocy instalacji fotowoltaicznej do aż 150 kWp - zapowiada Tomasz Sielicki.

Paweł Łatuszka o Białorusi: Pierwsza próba zorganizowania mobilizacji z małych miast [Express Biedrzyckiej]

QUIZ. Najgorsza śmierć w polskich serialach. To nie tylko Hanka w kartonach. Pamiętasz chociaż 11?

Pytanie 1 z 15
Jak zginęła Hanka Mostowiak w "M jak miłość"?