Braniewo ma Mistrza Polski w brazylijskim Jiu Jitsu

2020-11-16 23:56

Braniewo ma Mistrza Polski w brazylijskiej sztuce walki Jiu Jitsu. Tytuł ten zdobył Rafał Skrzypiec, który został mistrzem Polski w kategorii 100,5 kg białych pasów, oraz srebrnym medalistą kategorii białych pasów, masters. Takim sukcesem zawodnika z Braniewa zakończyły się XVI Mistrzostwa Polski Brazylijskiego Jiu Jitsu 2020 Mosina.

W XVI edycji Mistrzostw Polski Brazylijskiego Jiu Jitsu 2020 Mosina wystąpiło dwóch reprezentantów klubu z Braniewa. Oprócz Mistrza Polski, dobrze zaprezentował się tam również Jakub Owsiak, który dotarł do ćwierć finałów.

- Dla chłopaków należą się ogromne gratulacje! Również, wielkie podziękowania dla organizatorów, że pomimo trudnego okresu, możemy konkurować na mistrzostwach – mówi Maciej Matea, trener i instruktor Jiu Jitsu, założyciel funkcjonującego w Braniewie Klubu Ultra, w którym trenuje Mistrz Polski.

Brazylijskie Jiu-jitsu to brazylijski sport walki wywodzący się m.in. zapasów i judo, który wyróżnia się naciskiem na walkę w parterze. W Braniewie sport ten można trenować w Klubie Ultra Braniewo. Zajęcia odbywają się w budynku basenu krytego.

Zielony dom | Konferencja Well-Being

QUIZ: Czy znasz tabliczkę mnożenia? Sprawdź!

Pytanie 1 z 15
2x6 to: