Braniewo: Uwaga na oszustów stosujących metodę „na pellet”

i

Autor: www.pixabay.com Oszuści ciągle szukają nowych sposobów na wzbogacenie się cudzym kosztem.

Braniewo: Uwaga na oszustów stosujących metodę „na pellet”

2023-02-21 5:46

Wysokie ceny węgla, pelletu, ekogroszku oraz ich deficyt na rynku sprawiły, że na stronach internetowych pojawiają się fałszywe ogłoszenia. Korzystne okazje, pełne magazyny i szybka dostawa zachęcają co skorzystania z oferty. Ofiarą takiego działania padł braniewianin, który stracił 2650 zł.

33-latek we wrześniu 2022 roku znalazł w internecie ogłoszenie dotyczące sprzedaży pelletu. Mężczyzna zamówił prawie tonę pelletu, zapłacił zaliczkę a następnie otrzymał potwierdzenie złożenia zamówienia. Wówczas dokonał wpłaty pełnej kwoty.

Braniewianin czekał na realizację zamówienia

Po kilku tygodniach od złożonego zamówienia braniewianin postanowił skontaktować się ze sprzedawcą. Po wielu nieudanych próbach, w końcu udało się nawiązać kontakt ze sprzedającym. Ten tłumacząc dużą ilość zamówień, usprawiedliwiał problem z realizacją zamówień. Zapewniał jednak, że lada dzień zamówiony towar trafi do adresata. Tak się nie stało a od złożenia zamówienia minęło prawie pół roku.

To było oszustwo

33-latek postanowił anulować zakup oraz zażądał zwrotu poniesionych kosztów. Nieuczciwy sprzedawca nie wywiązał się z obowiązku dostarczenia zamówionego pelletu ani zwrotu kosztów jego zakupu.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

Wiosna idzie! Pierwsze krokusy już zakwitły w Szczecinie
Sonda
Czy wymieniałaś/eś kiedyś uszkodzony banknot?