Braniewscy policjanci uratowali życie tonącemu

i

Autor: arch. KPP Braniewo

Braniewscy policjanci uratowali życie tonącemu

2023-08-01 10:28

Byli tam, gdzie potrzebna była pomoc. Policjanci z sekcji ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Braniewie – st. post. Aleksandra Miernicka oraz mł. asp. Krzysztof Milewski pomogli mężczyźnie, który wpadł do rzeki.

Służba w Policji obciążona jest dużą odpowiedzialnością i wieloma obowiązkami, ale przynosi także wiele satysfakcji. Szczególnie wtedy, gdy można w jej trakcie pomóc innym osobom, uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie. Często zdarza się, że to policjanci jako pierwsi są na miejscu i udzielają pomocy potrzebującym jej osobom. Jedna z takich sytuacji miała miejsce w piątek (28.07.2023 r.).

Byli tam, gdzie potrzebna była pomoc

Policjanci z sekcji ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Braniewie – st. post. Aleksandra Miernicka oraz mł. asp. Krzysztof Milewski zauważyli mężczyznę, który będąc pod znacznym działaniem alkoholu poruszał się brzegiem rzeki Pasłęka. W pewnym momencie mężczyzna wpadł do rzeki i zaczął się topić. Mł. asp. Krzysztof Milewski nie zawahał się ani chwili i w pełnym umundurowaniu, przekazując tylko broń służbową swojej koleżance wskoczył do wody. Wspólnie wyciągnęli mężczyznę na brzeg rzeki i zapobiegli jego utonięciu. Na szczęście nic mu się nie stało i nie potrzebował pomocy medycznej.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Wraki zalewają ulice Warszawy. Miasto je... sprzedaje
Sonda
Czy kary za łamanie przepisów drogowych powinny być wyższe?