Braniewscy policjanci uratowali życie tonącemu

i

Autor: arch. KPP Braniewo

Braniewscy policjanci uratowali życie tonącemu

2023-08-01 10:28

Byli tam, gdzie potrzebna była pomoc. Policjanci z sekcji ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Braniewie – st. post. Aleksandra Miernicka oraz mł. asp. Krzysztof Milewski pomogli mężczyźnie, który wpadł do rzeki.

Służba w Policji obciążona jest dużą odpowiedzialnością i wieloma obowiązkami, ale przynosi także wiele satysfakcji. Szczególnie wtedy, gdy można w jej trakcie pomóc innym osobom, uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie. Często zdarza się, że to policjanci jako pierwsi są na miejscu i udzielają pomocy potrzebującym jej osobom. Jedna z takich sytuacji miała miejsce w piątek (28.07.2023 r.).

Byli tam, gdzie potrzebna była pomoc

Policjanci z sekcji ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Braniewie – st. post. Aleksandra Miernicka oraz mł. asp. Krzysztof Milewski zauważyli mężczyznę, który będąc pod znacznym działaniem alkoholu poruszał się brzegiem rzeki Pasłęka. W pewnym momencie mężczyzna wpadł do rzeki i zaczął się topić. Mł. asp. Krzysztof Milewski nie zawahał się ani chwili i w pełnym umundurowaniu, przekazując tylko broń służbową swojej koleżance wskoczył do wody. Wspólnie wyciągnęli mężczyznę na brzeg rzeki i zapobiegli jego utonięciu. Na szczęście nic mu się nie stało i nie potrzebował pomocy medycznej.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Wraki zalewają ulice Warszawy. Miasto je... sprzedaje
Sonda
Czy kary za łamanie przepisów drogowych powinny być wyższe?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE