policja

i

Autor: KMP Elbląg Braniewska policja jest stanowcza wobec nietrzeźwych na drogach powiatu

Braniewska policja stanowcza wobec nietrzeźwych na drogach powiatu

2020-11-03 10:55

W ciągu paru godzin braniewscy policjanci interweniowali wobec dwóch nieodpowiedzialnych kierujących. Mężczyźni pomimo spożytego alkoholu zdecydowali się na włączenie do ruchu, co skutecznie przewali im mundurowi.

Policjanci z braniewskiej ,,drogówki'' interweniowali dwukrotnie wobec tych kierowców, którzy za nic mają nie tylko własne bezpieczeństwo, ale i innych podróżujących. Pierwszy z mężczyzn został zatrzymany do kontroli chwilę przed godz.9. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że rowerzysta miał blisko promila alkoholu w organizmie. Parę godzin później do niechlubnego grona kierujących pod działaniem alkoholu dołączył motorowerzysta. 

Policjanci przypominają, że pijani użytkownicy dróg to realne zagrożenie dla innych. Są sprawcami wielu wypadków, również tych tragicznych w skutkach. Alkohol nawet w niewielkich ilościach zaburza sprawność psychofizyczną oraz psychomotoryczną co stwarza ogromne niebezpieczeństwo. Niestety, wciąż zdarzają się kierowcy, którzy za nic mają życie swoje i innych i decydują się na jazdę „na podwójnym gazie” 

Protest antycovidowców w Krakowie

Światowy Dzień Ptaków. Co to za ptak? Sprawdź, czy byłbyś dobrym ornitologiem [QUIZ]

Pytanie 1 z 14
Co to za ptak? Rozpoznaj po zdjęciu
Światowy Dzień Ptaków. Co to za ptak? Sprawdź, czy byłbyś dobrym ornitologiem [QUIZ]