Browar Braniewo ma nowego właściciela. Nie będzie likwidacji, ma być rozwój

i

Autor: Fanpejdż Burmistrza Braniewa Transakcja sprzedaży Browaru Braniewo została sfinalizowana.

Browar Braniewo ma nowego właściciela. Nie będzie likwidacji, ma być rozwój

2020-12-21 23:54

Mówiło się o tym od dawna, ale teraz to już oficjalna informacja. Browar Braniewo nie będzie zlikwidowany, zmieni się tylko właściciel. Transakcja sprzedaży zakładu przez Grupę Żywiec spółce Van Pur została sfinalizowana, po tym jak UOKiK wydał zgodę na przejęcie przez nowego właściciela 100 proc udziałów w spółce Browar Braniewo.

Browar w Braniewie to zakład, który powstał 166 lat temu. Przetrwał czas wojny i czasy pokoju, ale jego dzieje generalnie do spokojnych nie należą. Także współcześnie, co kilka lat zmieniał się właściciel firmy. Oznaczało to m.in. brak stabilności zatrudnienia i powracające widmo bezrobocia dla pracowników. W mijającym właśnie 2020 roku, Grupa Żywiec już po raz drugi postanowiła browar sprzedać, dając sygnały, że jeżeli nie znajdzie kupca, to zakład zostanie zlikwidowany. Informacja o oficjalnym sfinalizowaniu transakcji była jedną z najbardziej wyczekiwanych wiadomości kończącego się roku.

Czy zatrudnieni w Browarze, ich rodziny oraz wszyscy Mieszkańcy Braniewa mogli sobie wymarzyć piękniejszy prezent pod choinkę?

- Bardzo cieszy taki finał, choć jeszcze niedawno wiele pesymistycznych głosów wskazywało na niemal pewny los browaru, który rzekomo miał być zamknięty, a ludzie pozbawieni pracy. Od początku tonowałem nastroje wierząc w pomyślne zakończenie całej sprawy i i lobbując u zainteresowanych za jak najkorzystniejszym rozwiązaniem dla Miasta i Mieszkańców. Dziękuję za okazaną życzliwość zarówno spółce Van Pur, jak i Grupie Żywiec. Myślę, że przed Browarem Braniewo otwiera się całkiem nowy i pomyślny etap – informuje mieszkańców włodarz Braniewa Tomasz Sielicki.

Pijany 17-latek uciekał przed policyjnym pościgiem na samej feldze i bez świateł