Ćwiczenia służb ratowniczych  w podbraniewskich lasach

i

Autor: www.pixabay.com

Ćwiczenia służb ratowniczych w podbraniewskich lasach

2022-10-06 7:36

W sobotę, 8 października br. w godzinach 12:00 – 15:00 strażacy z Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Służba Leśna realizować będą ćwiczenia taktyczno – bojowe „BAZA 2022”. Na miejsce ćwiczeń wybrana została baza paliw Chruściel 12 oraz obszar leśny należący do Nadleśnictwa Zaporowo.

Ćwiczenia, które odbywać się będą pod patronatem honorowym Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych składają się z dwóch epizodów, na których współdziałać będą podmioty i służby ratownicze z powiatu elbląskiego i braniewskiego.

Epizod nr I oparty jest o pożar oleju napędowego, który wyciekł z autocysterny podczas jej załadunku. W wyniku pożaru ranni zostają pracownicy punktu załadunku autocystern samochodowych.

Epizod II oparty jest o pożar powierzchni leśnej Nadleśnictwa Zaporowo, który przemieszcza się z terenu powiatu elbląskiego na obszar powiatu braniewskiego.

Gaszenie ognia, udzielanie pomocy medycznej dla poszkodowanych, współdziałania strażaków oraz leśników w likwidacji zdarzeń pożarowo niebezpiecznych, współpraca strażaków z dwóch powiatów to tylko niektóre elementy, z którymi zmagać się będą ćwiczący.

To kolejne duże ćwiczenia mające na celu doskonalenie zawodowe oraz współdziałanie służb. Jednocześnie leśnicy i strażacy informują mieszkańców okolicznych miejscowości o realizowanych ćwiczeniach, prosząc o ostrożność oraz wyrozumiałość.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

Na oczach policji przejechał rowerem przez zamknięty przejazd kolejowy
Sonda
Ile razy w roku oglądasz Titanica?