Czołgiści z Braniewa mają nowego dowódcę

i

Autor: arch. 9BBKPanc. Uroczystość przekazania obowiązkó odbyła się na placu apelowym jednostki.

Czołgiści z Braniewa mają nowego dowódcę

2021-03-26 15:04

Dotychczasowy dowódca 9 brygady płk Dariusz Kosowski pożegnał się ze sztandarem jednostki, który przekazał swojemu następcy płk. Grzegorzowi Barabieda.

W uroczystości, która odbyła się na placu apelowym 9BBKPanc. 26 marca wziął udział dowódca 16DZ gen. dyw. Krzysztof Radomski.

- 9 brygada żegna dzisiaj znakomitego specjalistę w dziedzinie wojskowości, jednakże na jego miejsce wyznaczony został inny fachowiec – mówił gen. dyw. Krzysztof Radomski.

Płk Dariusz Kosowski dowodził 9 Braniewską Brygadą Kawalerii Pancernej od kwietnia 2018 roku. Po trzech latach pożegnał się z jednostką, bo czeka na niego kolejne zadanie wyznaczone przez Ministra Obrony Narodowej. Już w poniedziałek 29 marca płk Dariusz Kosowski obejmie dowodzenie 17 Brygadą Zmechanizowaną w Międzyrzeczu.

- Służba w 9 Braniewskiej Brygadzie Kawalerii Pancernej była dla mnie zawsze zaszczytem. Trzy razy służyłem w 9 brygadzie i za każdym razem byłem dumny, że tu jestem – powiedział.

Płk Grzegorz Barabieda, nowy dowódca 9BBKPanc. ostatnio był szefem Zarządu Planowania Rozwoju w Dowództwie Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych. Witając się z żołnierzami zapowiedział wzmacnianie braniewskiej jednostki zgodnie z priorytetami MON.

Uroczystość na placu zakończyła defilada pododdziałów 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej. Wcześniej podziękowania byłemu dowódcy za współpracę złożyli samorządowcy miasta i powiatu, którzy także przywitali płk. Grzegorza Barabiedę, życząc mu powodzenia i deklarując wsparcie w nowym środowisku.

"Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!"

Dance Dance Dance - niesamowite występy z zagranicy. To trzeba zobaczyć!

Na którym kontynecie leżą te miasta?

Pytanie 1 z 10
Na jakim kontynencie leży Moskwa?