Dni Nowej Pasłęki połączone ze Świętem Śledzia już za nami

i

Autor: arch. UG Braniewo

Dni Nowej Pasłęki połączone ze Świętem Śledzia już za nami [ Zdjęcia ]

2023-07-31 16:23

Nowa Pasłęka, to na co dzień mała, cicha i spokojna wioska położona w powiecie braniewskim, w gminie Braniewo nad Pasłęką i nad Zalewem Wiślanym. W sobotę 29 lipca 2023 roku do Nowej Pasłęki przybyły tłumy, bo Nowa Pasłęka świętowała.

Dni Nowej Pasłęki, Święto Śledzia i regaty żeglarskie – to wszystko sprawiło, że ostatni weekend lipca 2023 roku na długo zapisze się w pamięci mieszkańców i gości tej małej miejscowości.

Świętowanie nad Zalewem

Organizatorzy przygotowali atrakcje dla każdego. Najmłodsi cieszyli się z dmuchańców, gier i zabaw, starsi czekając na koncerty smakowali specjałów przygotowanych przez lokalne koła gospodyń wiejskich i degustowali lokalnego „śledzika”.

Gwiazdy wieczoru

Jako pierwsi na scenie wystąpili artyści z sekcji wokalnej Braniewskiego Centrum Kultury, tuż po nich można było posłuchać utworów wykonanych przez zespół Piękni i Młodzi Dawid Narożny, następnie wystąpił Arek Braxton, a gwiazdą wieczoru był Ronnie Ferrari. Późnym wieczorem rozpoczęła się biesiada nad Zalewem, do wspólnej zabawy zaprosił Arek Braxton.

Wodne akcenty

Koncerty i występy skumulowały się w ciągu jednego dnia, ale aż trzy dni na wodach Zalewu Wiślanego w Nowej Pasłęce trwały XXI Międzynarodowe Regaty im. Jarka Rąbalskiego o Puchar im. Króla Stefana Batorego. Na wody wypłynęli też modelarze z sekcji SpecModel działającej w Braniewskim Centrum Kultury. Kolejne tak duże świętowanie w Nowej Pasłęce odbędzie się za rok.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

Dni Olsztyna 2023. Rękodzieło, tradycyjne jedzenie i tłumy zwiedzających
Sonda
Czy uważasz, że przy placach zabaw powinny być kamery?