Dni Nowej Pasłęki połączone ze Świętem Śledzia już za nami

i

Autor: arch. UG Braniewo

Dni Nowej Pasłęki połączone ze Świętem Śledzia już za nami [ Zdjęcia ]

2023-07-31 16:23

Nowa Pasłęka, to na co dzień mała, cicha i spokojna wioska położona w powiecie braniewskim, w gminie Braniewo nad Pasłęką i nad Zalewem Wiślanym. W sobotę 29 lipca 2023 roku do Nowej Pasłęki przybyły tłumy, bo Nowa Pasłęka świętowała.

Dni Nowej Pasłęki, Święto Śledzia i regaty żeglarskie – to wszystko sprawiło, że ostatni weekend lipca 2023 roku na długo zapisze się w pamięci mieszkańców i gości tej małej miejscowości.

Świętowanie nad Zalewem

Organizatorzy przygotowali atrakcje dla każdego. Najmłodsi cieszyli się z dmuchańców, gier i zabaw, starsi czekając na koncerty smakowali specjałów przygotowanych przez lokalne koła gospodyń wiejskich i degustowali lokalnego „śledzika”.

Gwiazdy wieczoru

Jako pierwsi na scenie wystąpili artyści z sekcji wokalnej Braniewskiego Centrum Kultury, tuż po nich można było posłuchać utworów wykonanych przez zespół Piękni i Młodzi Dawid Narożny, następnie wystąpił Arek Braxton, a gwiazdą wieczoru był Ronnie Ferrari. Późnym wieczorem rozpoczęła się biesiada nad Zalewem, do wspólnej zabawy zaprosił Arek Braxton.

Wodne akcenty

Koncerty i występy skumulowały się w ciągu jednego dnia, ale aż trzy dni na wodach Zalewu Wiślanego w Nowej Pasłęce trwały XXI Międzynarodowe Regaty im. Jarka Rąbalskiego o Puchar im. Króla Stefana Batorego. Na wody wypłynęli też modelarze z sekcji SpecModel działającej w Braniewskim Centrum Kultury. Kolejne tak duże świętowanie w Nowej Pasłęce odbędzie się za rok.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

Dni Olsztyna 2023. Rękodzieło, tradycyjne jedzenie i tłumy zwiedzających
Sonda
Czy uważasz, że przy placach zabaw powinny być kamery?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE