Doczekaliśmy się. Koniec z uciążliwym objazdem. Z Braniewa do Fromborka można już dojechać przez most na Baudzie

i

Autor: arch. Starostwo Powiatowe w Braniewie Most na Baudzie jest częścią drugiego etapu remontu drogi wojewódzkiej 504 na odcinku Frombork – Braniewo.

Koniec z uciążliwym objazdem. Można przejeżdżać już przez most na Baudzie

2020-10-29 23:14

To informacja, na którą mieszkańcy powiatu braniewskiego czekali od dawna. Od piątku, 30 października, droga wojewódzka nr 504 zostanie udostępniona dla ruchu publicznego na przebudowanym odcinku z Braniewa do Fromborka. Więcej o tym czytaj na ESKA Braniewo.

Informacja podana przez firmę STRABAG Sp. z o.o. oznacza, że droga z Fromborka do Braniewa "skróci się o połowę". W związku z trwającą przebudową drogi wojewódzkiej nr 504 i remontem mostu nad Baudą, by pokonać ten dystans, trzeba było korzystać z przejazdu przez Biedkowo.

Jak wynika z informacji przekazanej przez wykonawcę robót, remont drogi jeszcze się nie skończył, ale wyraźnie dobiega końca.

- Prace wykończeniowe nadal trwają, więc prosimy o zachowanie ostrożności i zwracanie uwagi na oznakowanie oraz ograniczenia prędkości – poinformowała Monika Rudzińska, inżynier budowy.

W lipcu br. zakończyła się przebudowa drogi wojewódzkiej nr 504 na odcinku z Pogrodzia do Fromborka. Ponad 8-mio kilometrową trasę można już pokonać bez przeszkód. W ramach remontu poprawiona została jakość i nośność nawierzchni, przebudowano skrzyżowania, zatoki postojowe i stan techniczny wpisanego do rejestru zabytków mostu nad rzeką Narusa.

Most na Baudzie jest częścią drugiego etapu remontu drogi wojewódzkiej 504 na odcinku Frombork – Braniewo.

Protesty samochodowe Gdańsk-Gdynia

Którym politykiem jesteś? Ten QUIZ odpowie na wiele pytań!

Pytanie 1 z 8
Wybierz kolor: