„Działka” na działce. Policjanci z  Braniewa ujawnili uprawę konopi indyjskich

i

Autor: www.pixabay.com

„Działka na działce". Policjanci z Braniewa ujawnili uprawę konopi indyjskich

2023-07-21 8:06

Zamiast marchewki hodowali narkotyki. Na jednej z posesji w powiecie braniewskim policjanci ujawnili uprawę konopi indyjskich. Na sprawdzanym terenie znaleziono 30 krzaków zakazanych roślin. Zatrzymano podejrzanych.

Kto, wbrew przepisom ustawy, (…) uprawia konopie, z wyjątkiem konopi włóknistych podlega karze pozbawienia wolności do lat 3. Taki zarzut usłyszało dwóch mieszkańców powiatu braniewskiego.

Policjanci z Braniewa ujawnili uprawę konopi indyjskich

Policjanci z braniewskiej komendy stale prowadzą działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości narkotykowej. Kolejnym efektem intensywnej pracy  kryminalnych jest ujawnienie nielegalnej uprawy konopi na jednej z posesji w powiecie braniewskim. Pod wytypowanym adresem ujawniono 30 krzaków konopi.

„Działka na działce"

Uprawa została ujawniona w końcowej fazie wzrostu roślin. Rośliny zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy, a mężczyźni w wieku od 27 do 38 lat zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnej celi. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie im zarzutu uprawy narkotyków zgodnie z art. 63 ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Złożono wniosek do sądu o zastosowanie wobec nich środka zapobiegawczego w postaci dozoru policyjnego.

Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii za uprawę konopi, z wyjątkiem włóknistej przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 3.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

Przemyślanin niesłusznie spędził w areszcie 28 miesięcy
Sonda
Boisz się gadów?