Fałszywy wnuczek oszukał 88-letnią mieszkankę powiatu braniewskiego

i

Autor: www.pixabay.com Ofiarami perfidnych działań oszustów mogą paść tak naprawdę wszyscy.

Fałszywy wnuczek oszukał 88-letnią mieszkankę powiatu braniewskiego

2022-08-17 12:04

16 tys. złotych straciła 88-letnia mieszkanka powiatu braniewskiego po tym, jak z prośbą o finansowe wsparcie zwrócił się do niej „wnuczek”. Kobieta przekonana, że pomaga prawdziwemu krewnemu uchronić się od kary aresztu – przekazała swoje oszczędności oszustom.

Ofiarami perfidnych działań oszustów mogą paść tak naprawdę wszyscy. Być może przyjdzie taki dzień, w którym to właśnie do nas dodzwoni się przestępca, który podszywając się pod naszego krewnego, czy przedstawiciela różnych instytucji lub służb będzie próbował pozbawić nas oszczędności. Choć sposobów może być wiele, cele oszustów pozostaje niezmienny – osiągnąć zysk cudzym kosztem.

Nie daj się oszukać! Ostrzeż bliskich!

O tym, jak bezwzględni są w swoim działaniu oszuści przekonała się niestety pewna 88-latka z powiatu braniewskiego. Na telefon stacjonarny kobiety w miniony piątek (12.08.2022r.) zadzwonił fałszywy wnuczek prosząc o pieniądze. Rzekomy krewny przekonywał, że przed chwilą spowodował wypadek w którym ucierpiała kobieta i potrzebuje pilnie finansowego wsparcia, by wyjść na wolność. 88-latka uwierzyła w historię oszusta i po zebraniu oszczędności przekazała się przestępcy, który tuż po zakończonej rozmowie zapukał do drzwi seniorki, by odebrać pieniądze. Kobieta skontaktowała się wówczas z prawdziwym wnuczkiem, by upewnić się, że wszystko z nim w porządku. Wtedy zorientowała się, że została oszukana.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Pracownica banku ukradła klientom 2 miliony złotych!
Sonda
Czy Ciebie też próbowano kiedyś nabrać na promocję?