Gazowy stres w Braniewie. Strażacy „dmuchają na zimne”

i

Autor: arch. KP PSP Braniewo

SŁUŻBY MUNDUROWE

Gazowy stres w Braniewie. Strażacy „dmuchają na zimne” [ZDJĘCIA]

2023-09-22 23:47

To były kolejne ćwiczenia realizowane przez braniewskich strażaków w ramach doskonalenia zawodowego. Na miejsce ich przeprowadzenia wybrano punkt przeładunku gazu w jednej z braniewskich firm. Scenariusz zakładał wyciek gazu z cysterny.

Ćwiczenia strażaków na terminalu gazowym pod hasłem „Gazowy stres” przeprowadzone zostały w piątek, 22 września 2023r. Na miejsce ich przeprowadzenia wybrano punkt przeładunku gazu w firmie Chemikals. Scenariusz zakładał wyciek gazu podczas rozładunku cysterny kolejowej.

Gazowy stres w Braniewie

Strażacy „dmuchają na zimne” i regularnie organizują tego typu ćwiczenia w kolejnych firmach tzw. dużego ryzyka. Pozwala to na sprawdzenie procedur i możliwości skutecznej likwidacji zagrożenia przez służby i podmioty ratownicze na terenie zakładu dużego ryzyka. Wcześniej ćwiczenia takie realizowano na terminalu przeładunkowym „Glob Terminal” w Braniewie przy ulicy Olsztyńskiej. Tym razem w ćwiczenie zaangażowanych zostało 7 zastępów straży pożarnej i 27 strażaków. Strażaków wspierali braniewscy policjanci.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

3 Najlepsze filmy katastroficzne
Sonda
Widziałeś/aś kiedyś policjantów w akcji?