Dobra koparka przyda się w każdej gminie. Gmina Braniewo właśnie sobie kupiła

i

Autor: arch. UG Braniewo Sprzęt przyniesie wiele korzyści dla gminy. Pozwoli m.in. na prowadzenie bieżącej konserwacji rowów przydrożnych i melioracyjnych.

Dobra koparka przyda się w każdej gminie. Gmina Braniewo właśnie sobie kupiła

2020-12-29 23:57

Gmina Braniewo kupiła koparkę kołową wraz ze specjalistycznym osprzętem. Koparka trafiła do Przedsiębiorstwa Eksploatacji i Rozwoju Infrastruktury Gospodarczej w Młotecznie i służyć będzie m.in. do bieżącej konserwacji rowów przydrożnych I melioracyjnych, a w miarę potrzeb do realizacji zadań związanych z budową i remontem dróg gminnych.

Koparka wyposażona jest w szybkozłącze koparkowe, dwie łyżki koparkowe, łyżkę skarpową hydrauliczno-uchylną, karetę z widłami, młotem wyburzeniowym hydraulicznym oraz głowicą kosząco-rozdrabniającą do niszczenia chwastów i krzaków. Na zakup koparki wraz z osprzętowieniem gmina Braniewo wykorzystała dofinansowanie ze środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości 500 tyś złotych.

Zakupiony sprzęt przyniesie wiele korzyści dla gminy, pozwoli na prowadzenie bieżącej konserwacji rowów przydrożnych oraz pomoc w konserwacji rowów melioracyjnych. Umożliwią one odprowadzenie wody z gruntów rolnych, a utrzymanie ich we właściwym stanie pozwoli na ochronę gospodarstw rolnych przed ich zalewaniem, co wpłynie pozytywnie na właściwą wegetację roślin oraz utrzymanie właściwych stosunków wodnych. W głównej mierze sprzęt wykorzystywany będzie do usuwania awarii sieci wodociągowej i kanalizacyjnej oraz ich konserwacji. Będzie również pomocny podczas odmulania i czyszczenia rowów. W miarę potrzeb sprzęt wykorzystywany będzie do realizacji zadań związanych z budową i remontem dróg gminnych.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Odnowiony Panzerkampfwagen III w Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu

Ile zarabia kierowca taksówki, tira, śmieciarki? Nie zgadniesz! A może jednak? [QUIZ]

Pytanie 1 z 12
Ile zarabia kierowca śmieciarki?