W Braniewie w ten weekend doroczne święto plonów

i

Autor: www.pixabay.com Zdjęcie stanowi ilustrację do materiału

Gminne dożynki w Bemowiźnie 2021. Sprawdź, co będzie się działo! [PROGRAM]

2021-09-09 8:26

Gminne dożynki tym razem zorganizowane zostaną w Bemowiźnie. Tegoroczne Święto Plonów rozpocznie się o godz. 15:00 uroczystą mszą polową. Co jeszcze w programie? Szczegóły w artykule poniżej.

Święto plonów w Bemowiźnie odbędzie się w sobotę (11 września). Podczas Dożynek po raz pierwszy zostaną zorganizowane Igrzyska Sołeckie o Puchar Wójta Gminy Braniewo, a także Przewodniczącego Rady Powiatowej Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej w Powiecie Braniewskim. W rywalizacji będą uczestniczyć sołectwa z gminy Braniewo.

Ważną częścią dożynek będzie także wręczenie Bursztynowego Ziarna dla tegorocznych laureatów (wyróżnionych gospodarzy), a także wręczenie nagród w konkursie „Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy”.

Nie zabraknie dmuchanego placu zabaw, degustacji przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich z Lipowiny, Krzewna, Żelaznej Góry, Rosin i Szylen. Panie ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Żelaznej Górze będą prowadzić różne animacje dla dzieci, a także przygotują coś smacznego dla uczestników zabawy.

Na muzycznej scenie wystąpi m.in. zespół tańca ludowego Perła Warmii, który powstał w 2008 r. w Lidzbarku Warmińskim z inspiracji "Kaziukowych" koncertów. Zespół wypracował już wiele nagród i stał się wyróżniającym zespołem folklorystycznym w regionie. 

Gwiazdą tegorocznych dożynek w gminie Braniewo będzie zespół Weekend. Tuż po nim wystąpi Zdanowicz Band, następnie na gości czeka Biesiada Warmińska, a zabawę dożynkową poprowadzi Libra Band.

Dożynki w Bemowiźnie 2021

i

Autor: UM Braniewo
ZAKAZ wstępu do autobusu i restauracji? A może ŁAPANKI na ulicach? Polacy ostro o SEGREGACJI. Komentery [WIDEO].
Sonda
Czy jesteś za likwidacją 500 plus?