Grozili mu pozbawieniem życia. Zabrali pieniądze i samochód

i

Autor: www.pixabay.com Podejrzani o wymuszenia rozbójnicze tymczasowo aresztowani.

Grozili mu pozbawieniem życia. Zabrali pieniądze i samochód

2021-05-28 23:52

Zatrzymane cztery osoby, zabezpieczony ponad kilogram amfetaminy, decyzje o tymczasowych aresztowaniach oraz policyjnych dozorach - to efekt ostatnich, zintensyfikowanych działań braniewskich kryminalnych.

Zaczęło się kilka dni temu od zgłoszenia. Oficer dyżurny braniewskiej komendy został powiadomiony przez młodego mężczyznę o tym, że został okradziony. Z relacji zgłaszającego wynikało również, że sprawcy używając przedmiotu przypominającego broń, grozili mu pozbawieniem życia. Mężczyzna stracił wówczas kilka tysięcy złotych oraz samochód.

Sprawą zajęli się kryminalni

Policjanci gromadzili i weryfikowali wszelkie informacje  na podstawie których ustalili dokładny przebieg zdarzenia. Wytypowali także osoby, które mogły mieć związek z tym przestępstwem. W działania braniewskich funkcjonariuszy zaangażowano policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Elblągu oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Do pierwszego zatrzymania doszło  w poniedziałek (24.05.2021), a dzień później kolejni podejrzani zostali doprowadzeni do komendy. Łącznie zatrzymano czterech mężczyzn w wieku od 30 do 37 lat. W trakcie przeszukań przeprowadzonych w związku z tą sprawą kryminalni zabezpieczyli ponad kilogram amfetaminy, przedmiot przypominający broń, a także odzyskali utracony samochód.

Podejrzani stanęli przed sądem

Mężczyźni: 34- latek i 37- latek usłyszeli zarzut wymuszenia rozbójniczego, a jeden z nich dodatkowo zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków, za co kodeks karny przewiduje karę nawet 10 lat pozbawienia wolności. Najbliższe miesiące spędzą teraz w areszcie, ponieważ decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani. Kolejni dwaj zatrzymani odpowiedzą za posiadanie znacznej ilości narkotyków, a na czas trwania postępowania zostali objęci policyjnym dozorem. Czynności w tej sprawie trwają.

"Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!"

Od 1 czerwca koniec z jazdą na zderzaku

Gwara policyjna. Czy dogadałbyś się z policją? Sprawdź!

Pytanie 1 z 14
"Czekolada" w slangu policyjnym to: