Historia herbu Braniewa w pigułce

i

Autor: ARCH. tmb

KULTURA, NAUKA, TURYSTYKA

"Historia herbu Braniewa" w pigułce

2024-07-10 13:47

Towarzystwo Miłośników Braniewa wydało kolejną publikację. Tym razem jest to "Historia herbu Braniewa", której autorem jest członek towarzystwa i miłośnik historii Braniewa Wojciech Jaroszek.

Publikacja powstała w związku z przyjęciem nowego herbu Braniewa nawiązującego do przywileju króla Augusta III Sasa z 1748 r. Braniewo posiada długą i dobrze udokumentowaną historię heraldyczną. Autor wyczerpująco przedstawił kolejne zmiany herbu na przestrzeni 740-letniej historii Braniewa oraz uzasadnił, dlaczego miasto powróciło do wcześniejszego herbu z lat 1748-1927.

Najnowsza publikacja pt. "Historia herbu Braniewa" wydana przez Towarzystwo Miłośników Braniewa dostępna jest – podobnie jak inne wydane tytuły – w Muzeum Ziemi Braniewskiej.

- Ponieważ wydawnictwo jak i zwiedzanie muzeum jest bezpłatne, mile widziane są dobrowolne wpłaty na działalność Muzeum Ziemi Braniewskiej – przypominają muzealnicy. Przy okazji już dziś informują, że podczas tegorocznych wakacji ukaże się kolejna publikacja Towarzystwa Miłośników Braniewa poświęcona tym razem Historii braniewskiego garbarstwa.