Już niedługo Frombork odwiedzi Mobilny Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa”

i

Autor: arch. BPN Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” w Lęborku, edycja 2021.

Już niedługo Frombork odwiedzi Mobilny Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa”

2022-08-08 6:20

Mobilny Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” - to nowoczesna wystawa przygotowana przez Biuro Programu Niepodległa, która w atrakcyjnej formie ukazuje historię pierwszych lat polskiej niepodległości. Interaktywna przestrzeń została umieszczona w rozkładanym samochodzie ciężarowym.

W przestrzeni mobilnego centrum edukacyjnego w specjalnym, rozkładanym samochodzie ciężarowym, ekrany i cyfrowe wizualizacje pozwalają łatwo przejść przez najważniejsze informacje z lat 1918-1925.

Multimedialne atrakcje

Holoboxy prezentują historyczne artefakty, a gospodarzem wystawy jest cyfrowo zrekonstruowany Józef Piłsudski, którego głos wita i żegna gości. O kulturze, która była integralnym elementem tożsamości narodowej, opowiada makieta polskiego pawilonu z wystawy światowej w Paryżu z 1925 roku. Zwiedzanie wieńczy zrobienie pamiątkowego zdjęcia z wybranym ojcem niepodległości w specjalnej fotobudce.

Pojawi się również nowe stanowisko dla dzieci z interaktywnym stołem prezentującym 21 polskich wynalazków, które zmieniły świat. Obok stołu prezentowany będzie animowany film o ustanowionym przez Sejm Patronie Roku 2022 – Ignacym Łukasiewiczu. Nowością jest kino VR – obok samochodu rozstawiony będzie dodatkowy namiot z wygodnymi fotelami. Zakładając gogle VR, widzowie spotkają się tam z tenisistką Jadwigą Jędrzejewską w filmie „Dża-Dża” lub z aktorem Aleksandrem Żabczyńskim w filmie „Nie kochać w taką noc” – obie produkcje miały premierę w 2021 roku.

Trzy dni we Fromborku

Mobilny Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” będzie dostępny bezpłatnie przez trzy dni od czwartku (11 sierpnia) do soboty (13 sierpnia) na parkingu przy promenadzie we Fromborku.

  • czwartek (11.08.2022) – godz. 12:00 – 18:00
  • piątek (12.08.2022) – godz. 10:00 – 18:00
  • sobota (13.08.2022) – godz. 10:00 – 16:00

Współorganizatorem wydarzenia  jest Centrum Kulturalno-Biblioteczne we Fromborku.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Wakacyjny SuperHIT
Sonda
Też lubicie polskie góry?