Kolejna przysięga wojskowa w braniewskiej brygadzie

i

Autor: arch. 9BBKPanc. Ja, żołnierz Wojska Polskiego przysięgam…

Kolejna przysięga wojskowa w braniewskiej brygadzie

2022-10-31 7:20

Ponad 60-osobowa grupa elewów dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej złożyła przysięgę na sztandar 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej. Uroczystość odbyła się w sobotę, 29 października na placu apelowym 9 brygady.

Żołnierze, którzy złożyli przysięgę wojskową w obecności swoich rodzin i zaproszonych gości, przyjechali do Braniewa z całej Polski. Szkolenie podstawowe dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej trwało 28 dni. Podczas pobytu w 9 brygadzie ochotnicy poznali podstawy wojskowego rzemiosła.

- Od tej chwili niech każdy z Was zapisuje jak najpiękniej kartę swojej dalszej służby, pełnijcie ją godnie i nie żałując wysiłku. Chrońcie godność munduru żołnierza polskiego i bądźcie niezłomnie wierni złożonej przysiędze – mówił do nowo zaprzysiężonych żołnierzy płk Sławomir Lidwa, dowódca 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej.

Ja, żołnierz Wojska Polskiego przysięgam…

Po przysiędze większość żołnierzy deklaruje pozostanie w wojsku na kolejnym etapie szkolenia tj. na trwającym 11 miesięcy szkoleniu specjalistycznym. Każdy z nich może wybrać jednostkę, w której będzie służył. Część pozostanie w Braniewie.

- Ja zostaję w Braniewie, bo tutaj służył mój tata. Zawsze o tym marzyłem i chcę kontynuować rodzinną tradycję - powiedział nam jeden z żołnierzy.

Uroczystość zakończyła się defiladą wojskową podziwianą przez rodziny i zaproszonych gości. Muzyczną oprawę święta zapewniła orkiestra Morskiego Oddziału Straży Granicznej. Po przysiędze był czas na spotkania z bliskimi i pamiątkowe zdjęcia.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Wszystkich Świętych 2022. Groby znanych Polaków, którzy zmarli w ostatnim roku
Sonda
Jesteś zainteresowany/a kupnem węgla po niższej cenie?