Kolejna, wstrząsająca interwencja braniewskich animalsów

i

Autor: fanpejdż Otoz Animals Inspektorat w Braniewie Kolejna, wstrząsająca interwencja braniewskich animalsów

społeczne

Wstrząsająca interwencja braniewskich animalsów [WIDEO]

2023-05-31 8:35

Inspektorzy przyjęli anonimowe zgłoszenie o skrajnie zaniedbanym i wyczerpanym psie znajdującym się na jednym z gospodarstw na terenie powiatu braniewskiego.

Po przybyciu na miejsce inspektorzy zastali zwierzę słaniające się na nogach, ale nadal z przyczepionym do obroży ciężkim łańcuchem. W wiadrze, zamiast wody, zwierzę miało do picia spleśniałą ciecz.

Braniewscy animalsi nagrali film z interwencji:

— Widzi pan, co się dzieje z psem? Gdzie jest lekarz weterynarii? — pyta właściciela psa Monika Hyńko, inspektor OTOZ Animals w Braniewie. Mężczyzna w odpowiedzi stwierdza, że dopiero teraz zauważył, w jakim stanie jest pies.  — Jeszcze rano wszystko z nim było w porządku — dodaje.

Wycieńczonego psa z objawami udaru cieplnego animalsi odebrali właścicielowi i zabrali do weterynarza. Niestety zwierzę nie przeżyło.

— Wyniki krwi psa zostały przesłane dzisiaj rano do laboratorium — piszą animalsi na swoim fanpejdżu. — Być może pies miał nieleczoną babeszjozę. Świadczyć o tym może całkowity rozpad czerwonych krwinek. Junior właściwie nie miał krwi.

Inspektorzy złożyli na policji pisemne zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez właściciela psa. Za znęcanie się nad zwierzęciem grozi do 3 lat więzienia.

Film z interwencji można obejrzeć tutaj.

Wieczorny Express - Janusz Korwin Mikke Zajawki 1

QUIZ: Jak dobrze pamiętasz reklamy z lat 90-tych?

Pytanie 1 z 10
1. Która aktora wystąpiła w reklamie szamponu przeciwłupieżowego?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE