Kolejni Terytorialsi złożyli przysięgę w Braniewie

i

Autor: arch. 43blp Dzień ten zapisuje się w kartach pamięci żołnierza jako szczególny.

Kolejni Terytorialsi złożyli przysięgę w Braniewie

2021-10-25 6:28

"Ja żołnierz Wojska Polskiego..." W sobotę, 23 października br. w Braniewie uroczystą przysięgę wojskową złożyło 80. ochotników, którzy zasilą szeregi 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Kolejni Terytorialsi złożyli przysięgę wojskową w Braniewie. Uroczystość odbyła się   w 43 batalionie lekkiej piechoty, w którym ochotnicy  przeszli wcześniej  “szesnastkę” czyli podstawowe szkolenie.

- Szkolenie było bardzo wymagające, wielu z nas po raz pierwszy miało w rękach broń i styczność z amunicją, ale dzięki doświadczonym instruktorom, którzy prowadzili nas krok po kroku udało się pokonać wszelkie bariery. Te 16 dni to dopiero początek, który daje apetyt, by dalej się uczyć i rozwijać, daje skrzydła. Tę naukę, aż chce się czerpać, dzięki ludziom, którzy już to doświadczenie mają, których widzimy już w wyższych stopniach i widzimy jaką drogę przeszli, by to osiągnąć, by cały czas podnosić swoje kompetencje i umiejętności - tak podsumowują szkolenie żołnierze kończący tzw. "szesnastkę".

Połączyła ich chęć służby Ojczyźnie

Nowi żołnierze pochodzą m.in. z powiatu elbląskiego, bartoszyckiego, ostródzkiego, kętrzyńskiego, braniewskiego, olsztyńskiego, lidzbarskiego i giżyckiego. Wśród nich znaleźli się nauczyciele, dziennikarze, informatycy, stolarze, kucharze, angliści, leśnicy, pracownik administracji, a także osoby, które hobbystycznie zajmują się kajakarstwem, piłką siatkową czy piłką nożną. Każdy w cywilu robi coś innego, ale wszystkich łączy jedno - chęć służby Ojczyźnie i lokalnej społeczności.

Oprócz przysięgi, byłą promocja

Podczas uroczystej przysięgi: 15. żołnierzy 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady zostało także promowanych na pierwszy stopień podoficerski.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Poradnik Zdrowie: choroby stóp

Te znaki drogowe spotykasz najrzadziej. Znasz je wszystkie? [QUIZ]

Pytanie 1 z 11
Poniższy znak ostrzega o:
Te znaki drogowe spotykasz najrzadziej. Znasz je wszystkie? [QUIZ]