Kolejny mieszkaniec powiatu braniewskiego oszukany przez cyberprzestępców

i

Autor: www.pixabay.com

Kolejny mieszkaniec powiatu braniewskiego oszukany przez cyberprzestępców

2022-10-07 2:53

Chroń swoje oszczędności – uważaj na oszustów. Kolejny mieszkaniec powiatu braniewskiego został oszukany przez cyberprzestępców, w efekcie czego stracił ponad 12. tyś zł.

W środę (05.10.2022r.) do braniewskiej komendy stawił się 63-letni mężczyzna, który został oszukany, w efekcie czego stracił. 12,500 zł. Z mężczyzną skontaktował się rzekomy konsultant, który w rozmowie telefonicznej poinformował go o tym, że jego konto na giełdzie przyniosło zysk 25 tyś. zł. Oszust pod pretekstem wypłaty środków w formie dwóch przelewów na określone numery rachunków, namówił mężczyznę do zainstalowania oprogramowania. Aplikacja pomogła mu wejść w posiadanie numerów kont bankowych oraz karty kredytowej wraz z ich zabezpieczeniami. Dzięki czemu oszuści mieli dostęp do realizowanych transakcji.  63-latek zamiast otrzymać pieniądze utracił je.

Policjanci cały czas ostrzegają

Nie ulegaj presji! Zachowaj wzmożoną czujność w stosunku do pozornie atrakcyjnych ofert! Daj sobie czas na przemyślenia, nie działaj pod wpływem emocji. To może być oszustwo!

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

Wino i czekolada- skarby Podkarpacia, które powstają u podnóża Bieszczad
Sonda
Czy rząd powinien wzmocnić kontrolę nad internetem?