Kolejny mieszkaniec powiatu braniewskiego oszukany przez cyberprzestępców

i

Autor: www.pixabay.com

Kolejny mieszkaniec powiatu braniewskiego oszukany przez cyberprzestępców

2022-10-07 2:53

Chroń swoje oszczędności – uważaj na oszustów. Kolejny mieszkaniec powiatu braniewskiego został oszukany przez cyberprzestępców, w efekcie czego stracił ponad 12. tyś zł.

W środę (05.10.2022r.) do braniewskiej komendy stawił się 63-letni mężczyzna, który został oszukany, w efekcie czego stracił. 12,500 zł. Z mężczyzną skontaktował się rzekomy konsultant, który w rozmowie telefonicznej poinformował go o tym, że jego konto na giełdzie przyniosło zysk 25 tyś. zł. Oszust pod pretekstem wypłaty środków w formie dwóch przelewów na określone numery rachunków, namówił mężczyznę do zainstalowania oprogramowania. Aplikacja pomogła mu wejść w posiadanie numerów kont bankowych oraz karty kredytowej wraz z ich zabezpieczeniami. Dzięki czemu oszuści mieli dostęp do realizowanych transakcji.  63-latek zamiast otrzymać pieniądze utracił je.

Policjanci cały czas ostrzegają

Nie ulegaj presji! Zachowaj wzmożoną czujność w stosunku do pozornie atrakcyjnych ofert! Daj sobie czas na przemyślenia, nie działaj pod wpływem emocji. To może być oszustwo!

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

Wino i czekolada- skarby Podkarpacia, które powstają u podnóża Bieszczad
Sonda
Czy rząd powinien wzmocnić kontrolę nad internetem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE