Kontrola drogowa zakończyła się znalezieniem narkotyków

i

Autor: KMP w Elblągu Zdjęcie stanowi ilustrację do materiału

kryminalne

Kontrola drogowa zakończyła się znalezieniem narkotyków

2024-04-09 11:02

Na drodze K54, patrol ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej kierującego pojazdem VW Passat. W trakcie czynności, funkcjonariusze wydziału kryminalnego ujawnili w pojeździe znaczne ilości środków odurzających oraz substancji psychotropowych. Zatrzymano 2 mężczyzn, którzy usłyszeli zarzut posiadania narkotyków.

Sąd Rejonowy w Braniewie wobec 41-latka podejrzanego o posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych, zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru. Mężczyzna zobowiązany jest do dwukrotnego stawiennictwa w braniewskiej jednostce. Z kolei wobec 38-latka, podejrzanego o posiadanie znacznej ilości środków odurzających zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na czas 3 miesięcy.

Zgodnie z ustawą o przeciwdziałanie narkomanii za posiadanie środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, a w przypadku znacznych ilości do lat 10.

Policjanci przypominają, że każdego dnia prowadzą intensywne działania, aby wyeliminować zabronione substancje. Każdy, kto posiada substancje zabronione musi liczyć się z tym, że w końcu spotka na swojej drodze mundurowych walczących z przestępczością narkotykową i poniesie konsekwencje swojego zachowania

Express Biedrzyckiej WSTĘP 14.03

Dopasujesz aktora do roli w „Zróbmy sobie wnuka”? Sprawdź się w quizie!

Pytanie 1 z 13
W rolę Mariana Koseli wcielił się: