Krwiodawcy z Braniewa oddali krew dla 15-letniego Bartka

i

Autor: arch. Klub HDK PCK przy SG Braniewo Organizatorzy akcji dziękują wszystkim za krew i za pomoc dla Bartka.

Krwiodawcy z Braniewa oddali krew dla 15-letniego Bartka

2021-08-19 8:57

Pomimo wakacji w Kolejowym Przejściu Granicznym w Braniewie stawiło się 41. dawców. To była ich odpowiedź na apel Klubu HDK PCK przy Placówce SG w Braniewie o wsparcie leczenia chorego nastolatka. Dzięki nim zapasy krwi w Polsce powiększyły się o 17 100 ml.

15-letni Bartłomiej Kruczyk zmaga się z białaczką szpikową. Krew jest potrzebna na wsparcie jego leczenia. Nastolatek nie jest mieszkańcem Braniewa, ale jego historia poruszyła miejscowych krwiodawców. Dzięki nim zapasy krwi w Polsce powiększyły się o 17 100 ml krwi pełnej.

Wspaniała postawa krwiodawców

Tak, naprawdę w akcji uczestniczyło 42. Honorowych Dawców Krwi, ale po badaniach lekarskich, do akcji wytypowano 38 osób. Warto podkreślić, że jeden z krwiodawców Kamil Ogiński, nie mógł uczestniczyć w akcji w Braniewie, ale w związku z tym, że chęć pomocy ma we krwi – na urlopie oddał krew w RCKiK w Katowicach.

- Wspaniała postawa. Dziękujemy i do zobaczenia 14 października na kolejnej akcji – mówi - Jacek Wojtalik, prezes Klubu HDK PCK przy PSG w Braniewie.

Wcześniej,  zbiórka krwi dedykowanej dla Bartka odbędzie się w Braniewie 31 sierpnia 2021 roku. Tym razem na akcję zaprasza Klub HDK PCK „Niebieska kropla” działający przy Komendzie Powiatowej Policji w Braniewie. Zbiórka odbędzie się w krwiobusie - parking przy KPP w Braniewie ul. Moniuszki  w godz. 8:00-11:00.

Krew można oddać w całej Polsce

Poza tym krew można oddać we wszystkich punktach RCKiK podając dane:

Bartłomiej Kruczyk

Warszawski Uniwersytet Medyczny

Adres: Stefana Banacha 1a, 02-097 Warszawa

Odział Hematologii Onkologicznej

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Piosenki, o których dziś nikt nie pamięta. Kiedyś były to wielkie hity

QUIZ. Wakacyjne hity książkowe. Wiesz kto jest ich autorem? 8/10 punktów to absolutne minimum!

Pytanie 1 z 10
Autorką serii książek o przygodach młodego czarodzieja, Harrego, jest: