Kryminalni z Braniewa zatrzymali złodziei samochodowych

i

Autor: www.pixabay.com

Kryminalni z Braniewa zatrzymali złodziei samochodowych

2022-08-05 7:05

Kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mieszkańcom powiatu braniewskiego, którzy sięgnęli po cudzą własność. Z ustaleń kryminalnych wynika, że 27-latek i jego młodszy znajomi włamali się do samochodu po wzmacniacz i radio. Co więcej, starszy z zatrzymanych próbował ukraść układ wydechowy z kolejnego auta.

Pod koniec lipca tego roku do braniewskich policjantów zgłosił się pokrzywdzony, by powiadomić, że skradziono mu radio samochodowe oraz wzmacniacz. Z relacji zgłaszającego wynikało także, że sprawcy, by zabrać mienie włamali się najpierw do auta. Straty oszacowano wówczas na blisko 500 złotych.

Sprawie wnikliwie przyjrzeli się kryminalni

Policjanci dokładnie analizowali gromadzone informacje, na podstawie których wytypowali osoby mogące mieć związek z tym zdarzeniem. Do zatrzymania podejrzanych doszło w miniony poniedziałek (01.08). Kryminalni odzyskali także skradzione mienie. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego 27 -latek i jego 23-letni znajomi usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem, za co teraz grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

To nie był pierwszy raz

Co więcej, policjanci ustalili także, że starszy z podejrzanych odpowiedzialny był za jeszcze jedno przestępstwo. Z informacji kryminalnych wynikało, że 27-latek usiłował ukraść układ wydechowy z katalizatorem z cudzego auta. Mężczyzna nie kwestionował swojej winy, a za swoje przestępcze zachowanie będzie musiał odpowiedzieć teraz przed sądem.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

Wakacyjny SuperHIT VIII
Sonda
Odholowano Ci kiedyś samochód?