„Kulisy pod chmurką” w Żelaznej Górze

i

Autor: arch. UG Braniewo W ramach zadania wybudowana została drewniana zadaszona scena z wyposażeniem i szafą pomiarową.

„Kulisy pod chmurką” w Żelaznej Górze

2022-11-28 9:43

„Kulisy pod chmurką” to tytuł projektu, który polegał na budowie drewnianej, zadaszonej sceny w Żelaznej Górze. Obiekt udało się wybudować dzięki zaangażowaniu mieszkańców i przychylności wójta gminy Braniewo.

Scena w ramach projektu „Kulisy pod chmurką” powstała z inspiracji mieszkańców Żelaznej Góry i została zaprojektowana tak, by w jak najlepszy sposób im służyć m.in. w ramach organizacji imprez kulturalno-rekreacyjnych.

Zaczęło się w 2019 roku

W 2019 roku Sołectwo Żelazna Góra, dzięki podjętej inicjatywie przez Wójta Gminy Braniewo Jakuba Bornusa, przystąpiło do procesu odnowy wsi pod hasłem "Wieś Warmii, Mazur i Powiśla - miejscem, w którym warto żyć…"W ramach przystąpienia do inicjatywy, mieszkańcy skorzystali z forum oraz szkoleń, które miały na celu chęć współuczestniczenia w procesach rozwoju regionu poprzez utworzenie grupy odnowy wsi. Udało się powołać grupę roboczą, stworzyć Plan Odnowy Wsi Żelazna Góra oraz wypełnić i wysłać wniosek o dofinansowanie na budowę drewnianej, zadaszonej sceny w Żelaznej Górze.

Znalazły się środki finansowe

Dzięki olbrzymiej determinacji grupy roboczej i mieszkańców udało się pozyskać środki z budżetu Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, w ramach konkursu "Aktywna Wieś Warmii, Mazur i Powiśla" w kwocie 20 tyś. złotych (50% kosztów całkowitych) na budowę „Kulisy pod chmurką”. Gmina Braniewo z środków własnych dołożyła 20 tyś złotych (pozostałe 50% kosztów całkowitych), co w sumie dało kwotę 40 tyś. złotych.

„Kulisy pod chmurką”

W ramach zadania wybudowana została drewniana zadaszona scena z wyposażeniem i szafą pomiarową. Zadanie wpłynie na zwiększenie atrakcyjności miejscowości a także wzrost odwiedzających turystów.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Uratowane lwy z Odessy
Sonda
Czy masz już w planach urlop na 2023 rok?