Lelkowo:  Najechał na chłopaka i zamiast pomóc poszkodowanemu, jeszcze mu groził

i

Autor: www.pixabay.com Zatrzymany przez kryminalnych trafił przed sąd.

Lelkowo: Najechał na chłopaka i zamiast pomóc poszkodowanemu, jeszcze mu groził

2022-09-13 6:16

Najbliższe trzy miesiące w więziennej celi spędzi 25-letni mieszkaniec powiatu braniewskiego, który autem potrącił 13-latka. Z ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna najechał na chłopca, a następnie groźbą wymuszał na nim milczenie.

Najechał na chłopaka i zamiast pomóc poszkodowanemu, jeszcze mu groził. Do takiej sytuacji doszło W nocy z piątku na sobotę (09/10.09.2022r.) w Lelkowie. Z ustaleń policjantów wynika, że 13-letniego chłopca potrącił 25-letni mężczyzna.

Policyjne ustalenia

Z informacji funkcjonariuszy wynikało, że tego feralnego wieczoru około godz. 22:30 25-letni kierowca nie zapanował nad pojazdem i najechał na 13-latka, który przebywał w pobliżu przystanku autobusowego ze znajomymi. Bezpośrednio po zdarzeniu mężczyzna, by uniknąć odpowiedzialności za swój czyn, groził nastolatkowi, by ten nie zgłaszał sprawy policjantom. Dzięki pomocy kolegów ranny 13-latek został dowieziony do domu, a następnie na miejsce wezwano pogotowie i patrol. Sprawca wypadku uciekł. Jego śladem ruszyli jednak policjanci.

Sprawca odpowie przed sądem

W sobotę (10.09.2022r.) po godz.11:00 braniewscy kryminalni zatrzymali 25-latka. Zgromadzony materiał dowodowy okazał się wystarczający, by przedstawić podejrzanemu trzy zarzuty – spowodowania wypadku, stosowania gróźb oraz prowadzenia auta pomimo sądowego zakazu. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Czynności w tej sprawie trwają.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Czy można budować dom zimą? Jak uniknąć kosztownych błędów
Sonda
Twój ulubiony hit Smolastego?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE