Lelkowo:  Najechał na chłopaka i zamiast pomóc poszkodowanemu, jeszcze mu groził

i

Autor: www.pixabay.com Zatrzymany przez kryminalnych trafił przed sąd.

Lelkowo: Najechał na chłopaka i zamiast pomóc poszkodowanemu, jeszcze mu groził

2022-09-13 6:16

Najbliższe trzy miesiące w więziennej celi spędzi 25-letni mieszkaniec powiatu braniewskiego, który autem potrącił 13-latka. Z ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna najechał na chłopca, a następnie groźbą wymuszał na nim milczenie.

Najechał na chłopaka i zamiast pomóc poszkodowanemu, jeszcze mu groził. Do takiej sytuacji doszło W nocy z piątku na sobotę (09/10.09.2022r.) w Lelkowie. Z ustaleń policjantów wynika, że 13-letniego chłopca potrącił 25-letni mężczyzna.

Policyjne ustalenia

Z informacji funkcjonariuszy wynikało, że tego feralnego wieczoru około godz. 22:30 25-letni kierowca nie zapanował nad pojazdem i najechał na 13-latka, który przebywał w pobliżu przystanku autobusowego ze znajomymi. Bezpośrednio po zdarzeniu mężczyzna, by uniknąć odpowiedzialności za swój czyn, groził nastolatkowi, by ten nie zgłaszał sprawy policjantom. Dzięki pomocy kolegów ranny 13-latek został dowieziony do domu, a następnie na miejsce wezwano pogotowie i patrol. Sprawca wypadku uciekł. Jego śladem ruszyli jednak policjanci.

Sprawca odpowie przed sądem

W sobotę (10.09.2022r.) po godz.11:00 braniewscy kryminalni zatrzymali 25-latka. Zgromadzony materiał dowodowy okazał się wystarczający, by przedstawić podejrzanemu trzy zarzuty – spowodowania wypadku, stosowania gróźb oraz prowadzenia auta pomimo sądowego zakazu. Decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Czynności w tej sprawie trwają.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Czy można budować dom zimą? Jak uniknąć kosztownych błędów
Sonda
Twój ulubiony hit Smolastego?