Łódź będzie patrolowała Zalew Wiślany i rzekę Pasłękę

i

Autor: KPP Braniewo Łódź będzie patrolowała Zalew Wiślany i rzekę Pasłękę

Łódź będzie patrolowała Zalew Wiślany i rzekę Pasłękę

2022-04-29 8:07

Sezon żeglarski zbliża się wielkimi krokami. W tym okresie funkcjonariusze realizują dodatkowe zadania. Wzorem lat ubiegłych policyjne patrole wypłyną, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim wypoczywającym nad wodą.

W Nowej Pasłęce policjanci zwodowali łódź, dzięki której będą patrolować wody Zalewu Wiślanego oraz rzeki Pasłęki w nadchodzącym sezonie.

Podczas wodnych patroli przeszkoleni funkcjonariusze zadbają o bezpieczeństwo nie tylko żeglarzy, ale także tych, którzy zdecydują spędzić wolne chwilę nad brzegiem. Teraz każdy korzystający ze sprzętu wodnego może spodziewać się policyjnych kontroli, w czasie których funkcjonariusze będą sprawdzali uprawnienia do kierowania jednostkami pływającymi oraz stan trzeźwości kierujących.

R-1 Parker 800 Pilothouse to jedna z najnowocześniejszych łodzi na Warmii i Mazurach. Policyjna łódź motorowa służy do patrolowania akwenów, prowadzenia akcji ratunkowych zwłaszcza w trudnych warunkach atmosferycznych oraz wszelkich akcji w przypadkach zagrożenia zdrowia i życia osób.

Jest ona dostosowana do tego, aby pełnić służbę na wodach morskich. Blisko 8-metrowa łódź jest wyposażona w 2 czterosuwowe silniki przyczepne o zapłonie iskrowym o mocy 150 KM każdy. Pojemność silników 3 litry (na jeden silnik). Maksymalnie może przewozić 6 osób, a prędkość, którą może rozwinąć, jest nie mniejsza niż 40 węzłów.

Jednostka jest wyposażona m.in. w radar technologii 4G i echosondę, zlewozmywak, kuchenkę, lodówkę, toaletę manualną zabudowaną.

Zakup wartej blisko 400 tys. zł. łodzi był możliwy dzięki środkom z Programu Modernizacji Policji oraz Funduszu Wsparcia Policji przekazanym na podstawie umowy zawartej z Urzędem Marszałkowskim w Olsztynie oraz rezerwy celowej.

Janusz Steinhoff: Podwyżki gazu sięgną kilkudziesięciu procent

QUIZ. Te lektury będą na maturze 2022. Rozpoznasz je po fragmencie? Sprawdź, czego nauczyła cię polonistka

Pytanie 1 z 10
Z której lektury na maturę 2022 pochodzi ten cytat? "Chłop potęgą jest, i basta!"