Majówka w cieniu pandemii. W Braniewie odbyły się symboliczne uroczystości

i

Autor: MH

Majówka w cieniu pandemii. W Braniewie odbyły się symboliczne uroczystości

2021-05-04 6:27

Pierwszy majowy, długi weekend to czas "majówek" i patriotycznych uroczystości. Zarówno jedne jak i drugie w tym roku odbyły się w Braniewie w cieniu pandemii. Dodatkowo nie dopisała pogoda.

Majowe święta patriotyczne 2021: Dzień Flagi(02.05), Święto Konstytucji (03.05) odbyły się w Braniewie już po raz drugi z rzędu w cieniu pandemii. Na miejsko – powiatowych uroczystościach obecni byli samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych i nieliczni mieszkańcy.

W Dniu Flagi uroczystości odbyły się na placu przed Bazyliką Mniejszą. Głównym akcentem spotkania było podniesienie flagi RP na nowy maszt. Uroczystość odbyła się w asyście strażaków Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie, którzy wywiesili flagę na wysięgniku jednego z wozów strażackich. Podniesieniem flagi na maszt zajęli się żołnierze z 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej, a harcerze z braniewskiego Hufca ZHP rozdawali mieszkańcom chorągiewki w barwach narodowych.

Święto Konstytucji uhonorowane zostało również symbolicznym spotkaniem na Skwerze Sybiraków w Braniewie. Tam poszczególne delegacje złożyły wieńce pod pomnikiem, wcześniej w Bazylice Mniejszej w Braniewie została odprawiona msza św. w intencji Ojczyzny.

"Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!"

Uroczyste obchody 230. rocznicy Konstytucji 3 maja. Wywieszanie flagi
Sonda
13 dni wolnych to wystarczająca liczba?