Mieszkańcy powiatu braniewskiego znów oszukani. Tym razem na cukier i na książki

i

Autor: www.pixabay.com Mężczyzna zamówił 12 ton tego surowca.

Mieszkańcy powiatu braniewskiego znów oszukani. Tym razem na cukier i na książki

2023-02-09 7:02

Oszuści nie śpią i co rusz wymyślają nowe metody oszustw, które mają na celu wyłudzenie naszych pieniędzy. We wtorek (07.02.2023) do Komendy Powiatowej Policji w Braniewie zgłosiło się dwóch mieszkańców powiatu, którzy zostali oszukani podczas Internetowych zakupów.

Pierwszy z mężczyzn znalazł ogłoszenie na jednym z portali sprzedażowych ogłoszenie o sprzedaży cukru. Z uwagi na duże zapotrzebowanie mężczyzna zamówił 12 ton tego surowca. Następnie wpłacił na konto oszusta 2000 zł, w celu pokrycia kosztów dostawy. Po przelaniu środków kontakt ze zgłaszającym się urwał.

Oszustwo na książki

Drugi z mężczyzn na jednym z portali społecznościowych, znalazł ofertę kupna unikatowych książek. Chcąc sfinalizować zakup 41-latek wygenerował dwa kody blik a następnie przekazał je oszustce. Gdy pieniądze trafiły na konto oszustki tak samo jak w pierwszym przypadku, kontakt się urwał.

Uważaj na oszustów

Policja przypomina o zachowaniu ostrożności. Gdy napotkamy na ogłoszenie, które wydaje nam się dobrą ofertą, bądź dokonujemy pierwszy raz zakupu od danego kontrahenta, upewnijmy się czy ogłoszenie polega na prawdzie. Dobrym sposobem jest sprawdzenie opinii i komentarzy o sprzedającym. Jeśli mamy taką możliwość, sprawdźmy za pośrednictwem niezależnych stron internetowych jakie są opinie o danym sprzedawcy czy firmie.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

O nowej płycie i Taco Hemingwayu - Riverside w Esce ROCK
Sonda
Wierzysz w znaczenie snów?