Mikołaj czasami nosi mundur czołgisty z Braniewa

i

Autor: arch. 9BBKPanc. Za prezent w imieniu wychowanków podziękowała siostra Viviana ze Zgromadzenia Sióstr św. Katarzyny.

Mikołaj czasami nosi mundur czołgisty z Braniewa

2022-12-22 6:26

Czołgiści z Braniewa zawsze chętnie pomagają potrzebującym. Nawet w tak trudnych czasach, gdy sami zaangażowani są w ochronę granicy polsko – białoruskiej, nie mogli zapomnieć o wychowankach Katolickiego Ośrodka Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży w Braniewie.

Żołnierze kompanii logistycznej batalionu dowodzenia 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej po raz pierwszy trafili do tego ośrodka w 2020 roku. Wspólnie stworzyli wówczas paczki dla wychowanków, w których znalazły się m.in. słodycze, bony podarunkowe i artykuły chemiczne. Wspierali też placówkę później pomagając przy pracach porządkowych np. przy przenoszeniu ciężkich mebli podczas remontu. W tym roku też nie mogło ich tam zabraknąć, zwłaszcza przed świętami Bożego Narodzenia.

- Tym razem zebraliśmy pieniądze i w kopercie wręczyliśmy je prowadzącym ośrodek. Oni będą wiedzieli na co należy je wydać – mówi jeden z inicjatorów akcji.

Za prezent w imieniu wychowanków podziękowała siostra Viviana ze Zgromadzenia Sióstr św. Katarzyny.

- Bardzo dziękuję za wsparcie. Właśnie przez takie gesty dajecie nam dużo nadziei na lepsze jutro. Zawsze można na was polegać – dodała

Katolicki Ośrodek Wsparcia Dzieci i Młodzieży w Braniewie prowadzony jest przez Zgromadzenie Sióstr św. Katarzyny. Obecnie w ośrodku przebywa gromadka 23. wychowanków, którymi siostry opiekują się całodobowo.

"Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!"

Święta na rockowo! | Dobrze Rockuje #4
Sonda
Stawiasz stroiki na wigilijnym stole?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE