Na granicy z Obwodem Kaliningradzkim rośnie zapora. Jej budowa obejmie także powiat  braniewski

i

Autor: arch. 16DZ W ramach wsparcia straży granicznej przez wojsko inwestycję realizują żołnierze jednostek inżynieryjnych.

Na granicy z Obwodem Kaliningradzkim rośnie zapora. Jej budowa obejmie także powiat braniewski

2022-11-04 8:11

Na 200 km. odcinku granicy Polski z Obwodem Kaliningradzkim trwa - zapowiedziana przez ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka – budowa tymczasowej zapory. Inwestycja ma wzmocnić ochronę tego odcinka i go „uszczelnić”.

Zapora na granicy Polski z Obwodem Kaliningradzkim – jak zapowiedział – minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak- składać się będzie z trzech szeregów drutu ostrzowego. Będzie miała 3 m. szerokości i 2,5 m. wysokości. Od strony polskiej będzie także postawione ogrodzenie chroniące zwierzęta. Zapora będzie budowana na całym  200. km. odcinku  granicy z Obwodem Kaliningradzkim w kilku miejscach jednocześnie.

Na granicy z Obwodem Kaliningradzkim rośnie zapora

Zapora już powstaje, a jej budowa obejmie także powiat braniewski. W ramach wsparcia straży granicznej przez wojsko inwestycję realizują żołnierze jednostek inżynieryjnych. Jak poinformowały służby prasowe Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych w budowę zapory zaangażowani są żołnierze: 2 pułku inżynieryjnego, 5 pułku inżynieryjnego, 2 Mazowieckiego Pułk Saperów oraz 15 batalionu saperów z 16 Dywizji Zmechanizowanej.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Wjechał w sklep na stacji paliw, był po narkotykach
Sonda
Oglądałeś "Gang zielonej rękawiczki"?