Na miejsce szkolenia wybrano internat

i

Autor: arch. KP PSP Braniewo Tym razem na miejsce szkolenia wybrano internat należący do Zespołu Szkół Budowlanych w Braniewie.

Na miejsce szkolenia wybrano internat

2021-11-03 6:11

Strażacy z Braniewa po raz kolejny doskonalili swoje umiejętności zawodowe w terenie. Tym razem na miejsce szkolenia wybrano internat należący do Zespołu Szkół Budowlanych w Braniewie. Całą akcję obserwowali mieszkający tam uczniowie, których wcześniej ewakuowano na zewnątrz.

Scenariusz zakładał pożar i silne zadymienie w budynku, w którym trzeba było odnaleźć poszkodowanych. Działania ratownicze prowadzone były dwutorowo. Część strażaków przeszukiwała pomieszczenia, a kolejni ratownicy prowadzili działania z zewnątrz z wykorzystaniem autodrabiny mechanicznej.

Gęsty dym i duża liczba  pomieszczeń - to wszystko wymagało od pracujących wewnątrz ratowników skupienia i konsekwencji w prowadzeniu poszukiwań.

Poszkodowany po odnalezieniu, został przeniesiony do punktu medycznego. Po kilkunastu minutach prowadzonych działań cały obiekt został sprawdzony, oddymiony a młodzież ewakuowana z internatu mogła powrócić do budynku.

"Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!"

Groby znanych Polaków na Powązkach w Warszawie

Te znaki drogowe spotykasz najrzadziej. Znasz je wszystkie? [QUIZ]

Pytanie 1 z 11
Poniższy znak ostrzega o:
Te znaki drogowe spotykasz najrzadziej. Znasz je wszystkie? [QUIZ]