Nasza krew - Nasza Ojczyzna 2020

i

Autor: www. strazgraniczna.pl W tym roku krew jest wyjątkowo potrzebna.

"Nasza krew - Nasza Ojczyzna" 2020

2020-12-10 22:48

Trwa 9. edycja ogólnopolskiej akcji honorowego oddawania krwi funkcjonariuszy służb mundurowych pod hasłem „Nasza krew - Nasza Ojczyzna”. W Braniewie na akcję zaprasza Klub HDK PCK funkcjonujący przy miejscowej placówce Straży Granicznej.

Akcja, której organizatorem jest Komendant Główny Straży Granicznej, po raz kolejny objęta jest honorowym patronatem MSWiA, Ministra Sprawiedliwości, Ministra Zdrowia i Sekretarza Stanu - Szefa Krajowej Administracji Skarbowej.

Akcja rozpoczęła się 20 października. Krew można oddawać do 20 grudnia br. w poszczególnych jednostkach organizacyjnych oraz szkoleniowych Straży Granicznej, Policji, Służby Więziennej, Służby Ochrony Państwa, Straży Miejskiej oraz w innych instytucjach, organizacjach i w punktach krwiodawstwa. W Braniewie organizatorzy zapraszają na zbiórkę krwi 15 grudnia w godz. od 8.00 do 11.00. w Kolejowym Przejściu Granicznym przy ul. Błotnej 3 w Braniewie (Obok Dworca PKP). Rejestracja telefoniczna: 604 253 665.

W tym roku krew jest wyjątkowo potrzebna. Z powodu epidemii COVID-19 w całym kraju dramatycznie spadła liczba krwiodawców. Sytuacja stanowi bardzo poważne zagrożenie dla pacjentów, którzy wymagają przetoczenia krwi lub jej składników, dlatego zachęcamy wszystkich do włączenia się do akcji.

Atak zimy w Białymstoku

Większe czy mniejsze? To sprawdzian nie tylko na wiedzę, ale intuicję!

Pytanie 1 z 20
Który kraj ma większą powierzchnię?