Nauka poprzez zabawę. W powiecie braniewskim wychowują przysżłych strażaków

i

Autor: arch. KP PSP Braniewo

WAKACJE 2023

Nauka poprzez zabawę. W powiecie braniewskim wychowują przyszłych strażaków [ ZDJĘCIA ]

2023-08-23 14:17

Ponad 70 osobowa grupa młodzieży, należącej do Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych powiatu braniewskiego spędziła wakacje m.in. na obozie szkoleniowym, który odbył się nad Jeziorem Pierzchalskim. Sierpniowy wypoczynek przebiegał pod hasłem zabawy połączonej z nauką rzemiosła strażackiego.

Młodzi adepci pożarnictwa z powiatu braniewskiego wakacje spędzają na zabawie i nauce jednocześnie. Swoją wiedzę poszerzają m.in. w trakcie wakacyjnych zbiórek i wycieczek.

Nauka i zabawa w jednym

W sierpniu członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z powiatu braniewskiego wyjechali nad Jezioro Pierzchalskie. Ponad 70 osobowa grupa młodzieży wraz z opiekunami korzystała tam z uroków natury. Uczestnicy reprezentowali jednostki: OSP Braniewo, OSP Frombork, OSP Wielkie Wierzno, OSP Lipowina i OSP Pieniężno.

- Atmosfera pobytu była gorąca jak żar słońca lejący się z nieba. Uśmiech, zabawa, szkolenie i wypoczynek w doskonałym towarzystwie oraz wzajemne poznanie się członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych to gwarant sukcesu tego spotkania – mówi st. bryg. Ireneusz Ścibiorek Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie, który w towarzystwie braniewskich samorządowców odwiedził wypoczywających.

Organizatorem wakacyjnego wypoczynku członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych powiatu braniewskiego była Komisja ds. Młodzieży i Sportu Zarządu Powiatowego OSP RP w Braniewie.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

Festiwal Wisły 2023. Tak było na paradzie łodzi
Sonda
Czy kary za rozmawianie przez telefon w czasie jazdy autem są dostatecznie surowe?