Niebezpieczna sytuacja w Pieniężnie. Auto stoczyło sie na tory

i

Autor: PKP PLK SA Niebezpieczna sytuacja w Pieniężnie. Auto stoczyło sie na tory

wiadomości

Niebezpieczna sytuacja w Pieniężnie. Auto stoczyło się na tory. Zobacz nagranie

2024-04-22 8:02

Na przejeździe kolejowo-drogowym w Pieniężnie doszło do niebezpiecznej sytuacji. Kierujący osobówką wykazał się skrajną nieodpowiedzialnością i opuścił pojazd zatrzymany przed zamkniętymi rogatkami. Po pewnym czasie auto zaczęło się toczyć.

Do zdarzenia doszło na przejeździe kolejowo-drogowym w Pieniężnie na linii kolejowej 221 Olsztyn Gutkowo 22 marca, ale dopiero kilka dni temu PKP PLK zamieściło na swoim kanale w serwisie YouTube film z zarejestrowanym zdarzeniem. Widać na nim, że kierowca opuścił pojazd zatrzymany przed zamkniętymi rogatkami. Po chwili auto zaczęło się toczyć. Pojazd staranował rogatki i wjechał na tory tuż przed nadjeżdżającym składem. Na szczęście maszynista zauważył samochód na torach i wdrożył nagłe hamowanie. Skład zatrzymał się w bezpiecznej odległości przed przejazdem kolejowo-drogowym. W tym czasie kierujący próbował dostać się do auta i wycofać je z torów. Sprawa została przekazana policji.

Według statystyk, aż 99 procent wypadków na przejazdach wynika z winy kierowców. Nieprzestrzeganie przepisów drogowych, pośpiech, brawura, rutyna to przyczyny zdarzeń na przejazdach kolejowo-drogowych. Podstawowe błędy prowadzące do tragedii to ignorowanie znaku stop, przejeżdżanie pod opadającymi rogatkami, omijanie zamkniętych półrogatek, a także wjazd na przejazd bez możliwości zjazdu.

Pożar w metrze! Ewakuacja pasażerów, 5 stacji zamkniętych

To miasto czy wieś? Trudny quiz o Warmii i Mazurach. Niełatwo zdobyć komplet punktów!

Pytanie 1 z 25
Ryn to: