Nocne ćwiczenia strażaków w jednym z braniewskich internatów

i

Autor: arch. KP PSP Braniewo

Nocne ćwiczenia strażaków w jednym z braniewskich internatów

2020-09-24 23:42

To były kolejne, tym razem nocne ćwiczenia strażaków na tzw. obiektach zewnętrznych. Areną działań był internat Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Braniewie przy ulicy Moniuszki. Chodziło o sprawdzenie zasad przeprowadzania ewakuacji oraz współdziałania ratowników.

Scenariusz zakładał pożar w piwnicy budynku Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Braniewie przy ulicy Moniuszki.

- Silne zadymienie skutecznie wypełniło pomieszczenia sutereny szkolnej, ograniczając widoczność w pomieszczeniach oraz na wewnętrznych ciągach komunikacyjnych. W chwili powstania pożaru w obiekcie, który oprócz szkoły pełni również rolę internatu znajdowała się młodzież szkolna oraz opiekunowie. Łącznie około 40. osób – relacjonuje bryg. Ireneusz Ścibiorek – oficer prasowy braniewskich strażaków .

 Na miejscu jako pierwsi działania ratownicze rozpoczęli strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie. Jeszcze przed przyjazdem wozów pożarniczych, opiekunowie przebywający w placówce rozpoczęli ewakuację z budynku młodzieży, która przebywała w internacie.

Strażacy wyposażeni w aparaty powietrzne przemieszczali się wewnątrz pomieszczeń zadymionych, podejmując działania zmierzające do zlokalizowania źródła pożaru oraz odnalezienia osób poszkodowanych. W ćwiczeniach uczestniczyło 30. strażaków ( Państwowej Straży Pożarnej, Wojskowej Straży Pożarnej i OSP) oraz siedem pojazdów pożarniczych, w tym autodrabina z jednostki OSP Lipowina.

Nowy blask domu Mikołaja Kopernika w Toruniu