Nowa publikacja Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku

i

Autor: arch. Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku Katalog zbiorów muzealnych pt. „Świat Kopernika w świetle zabytków ze zbiorów Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku”.

Nowa publikacja Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku

2022-11-21 7:56

Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku wydało katalog pt. „Świat Kopernika w świetle zabytków ze zbiorów Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku”. Katalog dostępny jest w wersji online na stronie internetowej fromborskiego muzeum.

Muzeum Mikołaja Kopernika już teraz rozpoczyna świętowanie jubileuszowego roku 2023 - Roku Mikołaja Kopernika. Z tej okazji, między innymi, przygotowany został katalog zbiorów pt. „Świat Kopernika w świetle zabytków ze zbiorów Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku”, który dostępny jest także w wersji online na stronie Muzeum: https://frombork.art.pl/pl/wydawnictwa-literatura/.

Poznaj świat Kopernika

Czytając fragment przedmowy dyrektorskiej do katalogu, poznajemy główne przesłanie publikacji: „Ze względu na znikomą liczbę zachowanych obiektów związanych bezpośrednio z astronomem tym większe znaczenie mają zgromadzone zabytki kultury materialnej z czasów, w których żył Kopernik. Obrazują one realia epoki – czas przełomu i zmian w poglądach na obraz świata – z całą odmiennością stylistyki artystycznej gotyku i renesansu, a także odnoszą się do konkretnego miejsca (Warmia), z którym Kopernik związał swoje losy.”

Świat Kopernika w jednym katalogu

Prezentowane są zatem najważniejsze i najbardziej interesujące obiekty ze zbiorów Muzeum, datowane zarówno na lata życia Mikołaja Kopernika, ale także te nieco wcześniejsze, późniejsze, jak i kopie, które pozwolą przybliżyć i zobrazować odbiorcy tytułowy świat Kopernika. Katalog dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz współfinansowano ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, w ramach zadania „Świat Kopernika – zabytki z czasów M. Kopernika w zbiorach Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku”.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

M jak miłość. Marek przywiezie Barbarze najpiękniejszy prezent. Jeszcze nigdy nie była tak szczęśliwa
Sonda
Lubisz klimat jarmarków bożonarodzeniowych?