Nowa publikacja Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku

i

Autor: arch. Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku Katalog zbiorów muzealnych pt. „Świat Kopernika w świetle zabytków ze zbiorów Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku”.

Nowa publikacja Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku

2022-11-21 7:56

Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku wydało katalog pt. „Świat Kopernika w świetle zabytków ze zbiorów Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku”. Katalog dostępny jest w wersji online na stronie internetowej fromborskiego muzeum.

Muzeum Mikołaja Kopernika już teraz rozpoczyna świętowanie jubileuszowego roku 2023 - Roku Mikołaja Kopernika. Z tej okazji, między innymi, przygotowany został katalog zbiorów pt. „Świat Kopernika w świetle zabytków ze zbiorów Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku”, który dostępny jest także w wersji online na stronie Muzeum: https://frombork.art.pl/pl/wydawnictwa-literatura/.

Poznaj świat Kopernika

Czytając fragment przedmowy dyrektorskiej do katalogu, poznajemy główne przesłanie publikacji: „Ze względu na znikomą liczbę zachowanych obiektów związanych bezpośrednio z astronomem tym większe znaczenie mają zgromadzone zabytki kultury materialnej z czasów, w których żył Kopernik. Obrazują one realia epoki – czas przełomu i zmian w poglądach na obraz świata – z całą odmiennością stylistyki artystycznej gotyku i renesansu, a także odnoszą się do konkretnego miejsca (Warmia), z którym Kopernik związał swoje losy.”

Świat Kopernika w jednym katalogu

Prezentowane są zatem najważniejsze i najbardziej interesujące obiekty ze zbiorów Muzeum, datowane zarówno na lata życia Mikołaja Kopernika, ale także te nieco wcześniejsze, późniejsze, jak i kopie, które pozwolą przybliżyć i zobrazować odbiorcy tytułowy świat Kopernika. Katalog dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz współfinansowano ze środków Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, w ramach zadania „Świat Kopernika – zabytki z czasów M. Kopernika w zbiorach Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku”.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

M jak miłość. Marek przywiezie Barbarze najpiękniejszy prezent. Jeszcze nigdy nie była tak szczęśliwa
Sonda
Lubisz klimat jarmarków bożonarodzeniowych?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE