Nowe zasady bezpieczeństwa w woj. Warmińsko-mazurskim od 27 lutego. Dotyczy to także Braniewa

i

Autor: www.pixabay.com Sytuacja epidemiczna w województwie warmińsko-mazurskim jest szczególnie trudna.

Nowe zasady bezpieczeństwa na Warmii i Mazurach. Dotyczy to także Braniewa

2021-02-24 23:33

Rząd przedłużył obecnie obowiązujące zasady bezpieczeństwa w Polsce do 14 marca. Wyjątek stanowi województwo warmińsko-mazurskie, gdzie ze względu na trudną sytuację epidemiczną od 27 lutego powracają obostrzenia. Oznacza to m.in. zamkniecie hoteli, galerii handlowych, placówek kulturalnych i powrót nauki zdalnej w klasach I-III szkoły podstawowej.

Sytuacja epidemiczna w województwie warmińsko-mazurskim jest szczególnie trudna. 1/3 wyników testów wykonywanych w województwie daje pozytywny wynik, dlatego zaostrzamy zasady bezpieczeństwa w tym regionie - poinformowano w środę 24 lutego. Od 27 lutego zamknięte zostaną hotele, galerie handlowe, kina, teatry, muzea, galerie sztuki, baseny i korty tenisowe. Ze względów bezpieczeństwa, podjęto również decyzję o powrocie uczniów klas I-III do nauczania zdalnego.

Oznacza to, że w Braniewie znowu zostaną zamknięte m.in. kino w BCK-a i kryta pływalnia.

Jest jeszcze jedna ważna zasada, która obowiązywać będzie od 27 lutego nie tylko na Warmii i mazurach, ale w całym kraju. To zakaz używania przyłbic, szalików i chust. Nie spełniają one kryteriów bezpieczeństwa i nie chronią nas tak skutecznie przed zakażeniem jak maseczki.

"Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!"

Bardzo trudne czasy dla artystów
Sonda
Czy wierzysz, że szczepionki na koronawirusa są bezpieczne?