Nowy blask Szkoły Podstawowej nr 6 w Braniewie

i

Autor: arch. UM Braniewo Inwestycja była wyczekiwana przez mieszkańców Braniewa od wielu lat.

Nowy blask Szkoły Podstawowej nr 6 w Braniewie

2020-12-09 23:55

Remont w Szkole Podstawowej nr 6 im. Jana Pawła II w Braniewie dobiega końca. Prace prowadzone od kilkunastu miesięcy związane były z termomodernizacją obiektu i objęły m.in.: wymianę okien, modernizację elewacji i dachu, wymianę instalacji cieplnej i montaż oświetlenia LED.

Siedziba obecnej “szóstki” to przedwojenny zabytek. Zdaniem burmistrza Tomasza Sielickiego ostatni ważny remont szkoła przeszła w 1960 roku. Później były tylko “poprawki wewnętrzne” dostosowujące szkołę do współczesnych wymogów i delikatne na zewnątrz.

- Inwestycja była wyczekiwana przez mieszkańców Braniewa od wielu l̶a̶t̶, a nawet dekad... I nic dziwnego. To największe tego typu przedsięwzięcie w powojennej historii obiektu – dodaje T. Sielicki.

Pieniądze na remont braniewskiej “Szóstki” pozyskano w ramach projektu związanego z termomodernizacją obiektu. Całkowity koszt zadania wyniósł ponad 15 mln zł., z czego 8 mln zł. To środki zewnętrzne pozyskane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego 2014-2020.  Dzięki remontowi elewacji poprawiła się estetyka placówki. Ładniej i wygodniej jest też w środku.

Uczniowie i studenci żądają dymisji Ministra Edukacji i Nauki

Którym politykiem jesteś? Ten QUIZ odpowie na wiele pytań!

Pytanie 1 z 8
Wybierz kolor: