O szczepieniach w szkołach zadecyduje zainteresowanie rodziców

i

Autor: www.pixabay.com Punkty szczepień mogą zostać utworzone także w szkołach.

O szczepieniach w szkołach zadecyduje zainteresowanie rodziców

2021-09-07 6:27

W szkołach w całej Polsce, także w Braniewie ruszyła akcja informacyjna na temat szczepień przeciwko Covid-19. Drugi tydzień września upływa na spotkaniach z rodzicami, pogadankach dla dzieci i młodzieży, a wszystko po to, by uświadomić jak szczepionki mogą wpłynąć na pokonanie pandemii.

W poniedziałek 6 września 2021 r. w szkołach rozpoczęło się  zbieranie zgód na szczepienie dzieci. Drugi tydzień września (06.09.2021 -12.09.2021 ) w placówkach oświatowych upłynie pod znakiem zbierania przez wychowawców zgód od rodziców na szczepienie dzieci, które ukończyły 12 lat. W następnym tygodniu (13.09.2021  - 19.09.2021 ) przeprowadzane mają być już szczepienia uczniów, co do których wyrażono zgody.

Marek Maludziński, główny specjalista do spraw oświaty Centrum usług Wspólnych w Braniewie nie wyklucza, że punkty szczepień mogą zostać utworzone, także w szkołach.

Szczepionki o oświacie

Z szacunkowych danych wynika, że w braniewskich szkołach podstawowych skala zaszczepienia nauczycieli sięga ok. 70%.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl"

Dziecko zadławiło się lizakiem, życie uratował mu policjant

Quiz. Owoc czy warzywo? Dzieci znają odpowiedzi!

Pytanie 1 z 10
Papryka to: