Odwiedzili miejsce, gdzie żyje mnóstwo cudownych kociaków

i

Autor: arch. 43blp Żołnierze z 43 Batalionu Lekkiej Piechoty w Braniewie w akcji "Karma wraca".

Żołnierze odwiedzili miejsce, gdzie żyje mnóstwo cudownych kociaków

2020-11-23 23:55

W ramach akcji "Karma wraca", żołnierze z 43 Batalionu Lekkiej Piechoty w Braniewie odwiedzili z prezentami braniewskie schronisko dla zwierząt. Przekazali zebrane w ramach akcji dary tj. ok. 50 kg karmy oraz kilka worków kołder i materiałów do wyścielenia legowisk dla zwierząt.

Akcja ”Karma wraca” to pomysł braniewskich terytorialsów na wsparcie schronisk dla zwierząt funkcjonujących w regionie. W ramach akcji ogłoszonej w listopadzie br. zbierano: koce, kołdry, ręczniki, karmę, smycze, zabawki dla zwierząt i miseczki. Akcja okazała się sukcesem. Udało się zebrać ponad 360 kg wszelkiego rodzaju karmy, kilkadziesiąt kilogramów kołder, ręczników, koców i zabawek. Dary trafiły do schronisk w Elblągu, Pasłęku i w Braniewie.

- W tym szarym dniu, warto było odwiedzić miejsce, gdzie żyje mnóstwo cudownych kociaków. Ich radość daje powera do dalszego działania a dzień staje się weselszy - mówi st. szer. Jacek Subocz żołnierz 43 Batalionu Lekkiej Piechoty w Braniewie.

- Niektórzy mieszkańcy schronisk spędzają tam całe swoje życie i właśnie te miejsca są ich prawdziwym domem. Wiele z nich było nietrafionym prezentem, inne znudziły się właścicielom, jeszcze kolejne zaczęły przeszkadzać temu, kto miał dać im miłość i dom. To, co zobaczyliśmy podczas przekazania darów, utwierdziło nas w przekonaniu, iż jest wielu ludzi, którzy wiedzą, czym jest empatia, odpowiedzialność, bezinteresowność i miłość do zwierząt – mówi inicjator akcji, kpr. Krzysztof Caban.

W Siedlcach wycięto kilkadziesiąt drzew przy przebudowie drogi

Typowe teksty rodziców. Na pewno nie raz je słyszałeś! Potrafisz je dokończyć?

Pytanie 1 z 16
Nie siedź na betonie, bo dostaniesz...