„Ognisty Ratownik – Gorąca Krew” - strażacy z Braniewa włączyli się do akcji

i

Autor: arch. KP PSP Braniewo ( bryg. Ireneusz Ścibiorek )

„Ognisty Ratownik – Gorąca Krew” - strażacy z Braniewa włączyli się do akcji

2020-09-23 7:54

W siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie przeprowadzona została kolejna udana zbiórka krwi w ramach kampanii „Ognisty Ratownik – Gorąca Krew”. Podczas akcji zebrano 13 litrów życiodajnego płynu.

Strażacy dla potrzebujących – to nowa inicjatywa braniewskich mundurowych związana z honorowym krwiodawstwem. W akcji uczestniczyli pracownicy i strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Braniewie, członkowie Ochotniczych Straży Pożarnych, braniewscy policjanci oraz sympatycy pożarnictwa.

- Pracownicy Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Elbląga zainstalowali sprzęt niezbędny do poboru krwi w świetlicy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP. Łącznie na apel strażaków dotyczący akcji honorowego krwiodawstwa odpowiedziało 29 osób. Podczas akcji zebrano blisko 13 litrów życiodajnego płynu. To już kolejna akcja związana z poborem krwi zorganizowana przez braniewskich strażaków.Wszystkim, którzy w niej uczestniczyli, składamy serdeczne podziękowania a pozostałych zapraszamy do udziału w kolejnych akcjach poboru krwi – podsumowuje bryg. Ireneusz Ścibiorek – oficer prasowy KP PSP w Braniewie.

Akcja została przeprowadzona z zachowaniem odpowiedniego reżimu sanitarnego.

Ekstremalne temperatury i susza w całym kraju
Sonda
Czy przychodnie lekarskie powinny zostać znowu otwarte?